MojAndroid

Je to tu. Samsung pre svoje najnovšie smart hodinky Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro pripravil aktualizáciu, ktorá aktivuje senzor merania teploty pokožky. Hardvér na to už dávno k dispozícii je, no funkcionalitu dostávajú až teraz. Informáciu priniesol portál Android Authority.

Sledovanie teploty pokožky prichádza na Samsung hodinky

Ak ste si mysleli, že s touto funkcionalitou vám smart hodinky presne odmerajú telesnú teplotu, tak to možné nie je. Funguje to úplne rovnako ako pri iných hodinkách, teplotu sledujú samozrejme len na mieste, kde ich má človek nasadené. Avšak určite nejde len o zbytočnú funkciu navyše. Môže mať viacero benefitov.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Meranie teploty pokožky môže byť užitočné pre monitorovanie zdravia a detekciu príznakov chorôb, ako sú infekcie a horúčka. Zmena bežnej teploty pokožky na predlaktí môže znamenať nejaký problém, ktorý bude potrebné riešiť. Sledovanie teploty pokožky sa hodí aj pri meraní úrovne hladiny stresu a tiež aj pri cvičení. Pomáha aj lepšie sledovať spánok a čas, kedy sa naň telo pripravuje.

Samsung funkcionalitu sprístupňuje v domovskej Južnej Kórei, ale aj v 29 krajinách Európy, vrátane Slovenska. Dôležitou poznámkou je aj to, že Samsung nezverejnil informáciu o tom, či budú výsledky k dispozícii aj pre používateľa alebo či ich len bude používať kvôli lepšiemu fungovaniu hodiniek. Napríklad hodinky Apple Watch tiež dokážu sledovať teplotu pokožky, no používateľ k týmto dátam prísup nemá.

Náš tip
Fanúšikovia Samsungu sa tešia. Do hodiniek Galaxy Watch sa vráti otočná luneta

19.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+