MojAndroid

Samsung to v tomto roku ešte nezabalil a chystá ešte niekoľko zaujímavých zariadení. Medzi nimi aj sériu Galaxy Tab S9 FE, ktorá má ponúknuť veľmi dobrú výbavu, no v porovnaní vlajkovými tabletmi výrobcu aj príjemnejšiu cenu. Portál Samsinsider zverejnil informáciu o tom, koľko by mali nové modely stáť.

Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G zadná strana
Samsung Galaxy Tab S7 FE

Základný Galaxy Tab S9 FE s 11″ displejom v konfigurácii 6 + 128 GB bude stáť 549,99 €, lepšie vybavený model s prívlastkom “plus,” 12,4″ displejom a v konfigurácii 8 + 128 GB bude možné kúpiť za 749,99 €.

Ak si cenu porovnáme s predchodcom po jeho predstavení, tak menší model je o stovku lacnejší, väčší zase o stovku drahší. V každom prípade, ceny to stále nie sú najnižšie. Ak sa však pozrieme na aktuálne vlajkové modely, tak tie začínajú na 899 € za základný Galaxy Tab S9.

Lacnejšie Galaxy Tab S9, Flipy a Foldy? Samsung pripravuje ich FE verzie

Nedávno predstavený tablet Samsung Galaxy Tab S9 a skladacie smartfóny Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 sú bezpochyby špičkovými zariadeniami. To sa však prejavuje aj na ich vysokej cene, kvôli ktorej si ich môže dovoliť len časť zákazníkov. Spoločnosť Samsung preto podľa portálu SamMobile chystá ich FE verzie.

FE verzie potvrdila maďarská stránka Samsungu

FE (Fan Edition) je označenie pre fanúšikovskú edíciu vlajkových modelov spoločnosti Samsung. Takáto edícia ponúka väčšinu hardvéru vlajkovej lode za nižšiu cenu, ktorá sa prejavuje napríklad v horšom dizajne a plastovom tele. Prvým takým modelom bol už dnes legendárny smartfón Samsung Galaxy S20 FE, ktorý dostal aj rovnako úspešného nástupcu Samsung Galaxy S21 FE.

Recenzia Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Odvtedy sa však fanúšikovia novej generácie FE modelov nedočkali. To sa však čoskoro zmení. Podľa portálu GSMArena sa na maďarskej stránke spoločnosti Samsung objavili zmienky o tabletoch Samsung Galaxy Tab S9 FE a S9 FE+. Podľa stránky sa má Samsung Galaxy Tab S9 FE dodávať v pamäťových verziách 8 GB RAM/128 GB a 12 GB RAM /256 GB.

tab s9
Samsung Galaxy Tab S9 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na trh má prísť zariadenie vo verzii s Wi-Fi (model SM-X510) alebo vo verzii s 5G (model SM-X516B). Na výber má byť mätová, levanduľová, sivá/grafitová a strieborná farba tela. Galaxy Tab S9 FE+ bude  dostupný v pamäťových verziách s 8 GB RAM/128 GB alebo 12 GB RAM/256 GB, v rovnakých štyroch farbách a taktiež buď s Wi-Fi (model SM-X610) alebo s 5G (model SM-X616B).

Podľa portálu však tablety v FE verzii nebudú oficiálne predstavené skôr ako smartfón Samsung Galaxy S23 FE. Očakáva sa tiež, že Galaxy Tab S9 FE bude mať 10,9-palcový displej, zatiaľ čo Tab S9 FE+ by mohol využívať 12,4-palcový displej a duálny fotoaparát na zadnej strane. Oba tablety budú používať čipset Exynos 1380,  pero S Pen a 45 W nabíjanie.

FE verzie aj pre Z Fold5 a Z Flip5

Podľa portálu SamMobile by sa FE verzii mali dočkať aj nové skladacie smartfóny Galaxy Z Fold5 a Z Flip5. Pravdepodobne sa tak však nestane skôr ako na prelome roka, aby nekanibalizovali predaje vlajkových modelov. Nižšia cena FE verzii by sa potom mala prejaviť na dizajne, použitých materiáloch, staršom čipsete a absencii niektorých funkcií (S Pen, vodoodolnosť, Qi nabíjanie).

Náš tip
Xiaomi predlžuje softvérovú podporu. Prvý model dostane 4 aktualizácie Androidu
4.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+