MojAndroid

Je známe, že medzi výrobcami Android smartfónov doteraz poskytovala najdlhšiu softvérovú podporu spoločnosť Samsung. To samozrejme nenechalo bez reakcie konkurenciu. Spoločnosť Xiaomi sa jej chce podľa portálu AndroidAuthority v softvérovej podpore dorovnať v prípade modelu Redmi K60 Extreme Edition, ktorý bol minulý týždeň vydaný na čínskom trhu.

Xiaomi sa chce vyrovnať Samsungu a OnePlus

Ako oznámil oficiálny Weibo profil značky Redmi, ktorá Xiaomi patrí, novinka Redmi K60 Extreme Edition bude prvým smartfónom Xiaomi so zárukou štyroch systémových aktualizácií a päť rokov bezpečnostných aktualizácií. Smartfón bude tiež jedným z prvých s nadstavbou MIUI 15. V Európe by mal byť neskôr vydaný pod označením Xiaomi 13T Pro, pričom očakávame rovnako dlhú podporu.

Xiaomi
Zdroj: AndroidAuthority.com

Spoločnosť žiaľ nespomína, či sa tento prísľub aktualizácií stane štandardom pre ďalšie modely a ďalšie regióny. Ak Xiaomi skutočne rozšíri rovnaký prísľub aktualizácií softvéru aj do regiónov mimo Číny, vyrovná sa Samsungu.

Xiaomi 13 Ultra
Xiaomi 13 Ultra je momentálne najvybavenejší model tejto spoločnosti

Google má najrýchlejšiu softvérovú podporu

Google pritom pre svoje Pixely sľubuje len tri systémové aktualizácie a päť rokov bezpečnostných aktualizácií. Na druhú stranu sú aktualizácie Pixelov najrýchlejšie, pretože spoločnosť Google systém Android aj vyvíja. Samsung a ďalší výrobcovia Android smartfónov musia čakať, kým Google vydá stabilnú verziu nového systému, ktorú následne musia ešte optimalizovať pre svoje nadstavby. Ich smartfóny tak dostanú nový Android často aj s viacmesačným oneskorením.

Náš tip
Veľká zmena na vrchole? Ktorý výrobca predá v roku 2023 najviac smartfónov?
23.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+