MojAndroid

Nový rad tabletov Samsung GALAXY Tab A nadväzuje na úspešný rad GALAXY Tab 4 a s mnohými vylepšeniami prichádza aj na Slovensko. Okrem výkonnejšieho procesora, prináša aj nový displej s pomerom strán 4:3. Samsung Tab A s 9,7-palcovým displejom bude na slovenskom trhu k dispozícii v dvoch verziách: bez S-penu v čiernom či bielom prevedení a variantoch WiFi alebo LTE + WiFi; alebo s inteligentným perom S-pen uľahčujúcim prácu s dokumentmi aj zaznamenávanie poznámok v čiernom a bielom prevedení a Wi-Fi. V predaji bude od mája v prevedení Tab A s WiFi za 309 €, Tab A s WiFi a s S-pen za sumu 359 € a Tab A s LTE od 369 €.

„Nové modely tabletov Samsung GALAXY Tab A disponujú novým pomerom strán 4:3, ktorý sa v zákazníckom prieskume potvrdil ako vhodnejší pre väčšinu využívaných funkcií,“ vysvetľuje Karel Plaček, produktový manažér pre tablety spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, a dodáva: „Okrem toho ponúkne Tab A nové užívateľské rozhranie a napríklad jedinečnú funkciu Side sync 3.1, ktorá umožňuje jednoduchú synchronizáciu inteligentných zariadení pre ľahšiu prácu s dokumentmi a neustály update informácií.“

SM-T550_001_Front_Black

So svojimi 7,5 mm je jedným najtenších zariadení svojho druhu na trhu. Oproti predchodcovi Tab 4 sa tiež znížila jeho váha, a to o 17 g. Je vybavený 5-megapixelovým fotoaparátom s funkciami autofocus a sekvenčným záberom a batéria má podľa výrobcu výdrž až 10 hodín prevádzky. Nový procesor A53 ponúka o 21 % vyšší výkon ako jeho predchodca v modeli Tab 4.

Tablety prinášajú aj novú funkciu Smartly connected pre prepojenie tabletu s televízorom disponujúcim technológiou BLE (Bluetooth Low Energy), stačí ich raz spárovať a obe zariadenia sa potom vždy automaticky prepoja a môžu svoj obsah navzájom ľubovoľne zdieľať. Vďaka funkcii Briefing on TV môžu používatelia každé ráno začínať príjemne. Na veľkej TV obrazovke sa im po prebudení zobrazí aktuálny denný rozvrh, vrátane počasia.

Side Sync 3.1 pre prvotriednu efektivitu práce

Pohodlná práca s dokumentmi naprieč mobilnými zariadeniami aj PC je zabezpečená prostredníctvom funkcie Side Sync 3.1. Užívateľ si zosynchronizuje svoj telefón, tablet a PC a vďaka tomu potom tablet môže poslúžiť napr. ako druhá obrazovka PC, keď je potrebný väčší priestor k náhľadu. Keď sa prepojí tablet so smartfónom, objavujú sa na jeho obrazovke zmeškané hovory, alebo napríklad sms.

Digitálna kaligrafia

Inteligentné pero S-pen ponúka pohodlnú prácu a zvýšenú produktivitu, ktorú ovládanie prstom nemôže nikdy dosiahnuť. Práca s perom je rýchla a presná najmä v oblasti úpravy obrázkov a textu. Text je možné jednoducho označiť a jednotlivé časti zvýrazniť, presunúť a ďalej zdieľať. Pokročilý displej s citlivosťou na prítlak pera navyše dáva vlastnému rukopisu nový digitálny rozmer a umožňuje vytvárať až výtvarné kaligrafické diela.

SM-T550_002_Back_Black

Okrem práce zvládne aj zábavu

Používatelia majú možnosť si v rámci ponuky Galaxy Gifts stiahnuť množstvo bonusového obsahu a aplikácií. Napríklad majitelia všetkých tabletov Galaxy Tab A na Slovensku získajú elektronické predplatné denníka Hospodárske noviny na 6 mesiacov úplne zdarma. Predplatné bude ponúkané prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá bude k dispozícii na stiahnutie v obchode GALAXY Apps. Vďaka pomeru strán 4:3 je zaistené rovnomerné rozloženie obsahu tak, aby bolo čítanie príjemné pre oči. Okrem čítania používatelia využívajú tablet tiež na čítanie emailov a prechádzanie sociálnych sietí, na čo sa im osvedčil tento formát.

SM-T550_003_Side_Black

Samsung GALAXY Tab A myslí aj na deti a ich zaneprázdnených rodičov. Detský režim ponúka prispôsobené prostredie pre najmenších používateľov. Prostredníctvom obrázkových ikon sa dieťa ľahko zorientuje v ponuke, špeciálne okno fotoaparátu napr. ponúkne rad veselých animácií pre unikátne „umelecké“ diela. Rodičia na druhej strane veľmi ocenia možnosť nastavenia presnej doby, počas ktorej sa dieťa môže s tabletom hrať, alebo zoznamu aplikácií, ktoré sú dieťaťu prístupné. Navyše je vždy vytvorený report činnosti, takže rodičia získajú presný prehľad aplikácií používaných ich ratolesťami, a to aj z hľadiska množstva stráveného času.

Zdroj: tlačová správa

14.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+