MojAndroid

Niektoré kusy Samsung Galaxy S8 a S8+ majú značný červený nádych farieb na svojom Super AMOLED displeji. Prvotné informácie sa objavili už na videách z predstavenia. Populárna youtuberka Erica Griffin na svojom videu z predstavenia noviniek v New Yorku mala práve smartfón s červeným nádychom na displeji. Mohlo ísť o jednorázovú záležitosť, no čoraz viac používateľov z Južnej Kórei hlási podobný problém. Na problém sa bližšie pozrel aj kórejský spravodajský portál The Korea Herald.

Náš tip
Výrobná cena Samsungu Galaxy S8 je vyššia ako u predchodcov

Niektorí používatelia si mysleli, že ide o prirodzenú vlastnosť zabudovaných Super AMOLED displejov. Problém nastáva v porovnaní s inými zariadeniami od Samsungu, ktoré používajú taktiež Super AMOLED technológiu. Rozdiel v nádychu červených farieb na displeji je jednoducho vidieť. Erica Griffin vo svojom videu ohľadom nových modelov od Samsungu prízvukuje, že problém sa dá čiastočne riešiť v nastaveniach upraveným farebného spektra vstavaným posuvníkom.

Tento spôsob však rozhodne nie je uspokojivý a pri takto špičkovom smartfóne nie je ani komfortný. Spoločnosť Samsung už podala vyhlásenie, že spomínaný problém bude riešiť softvérovou aktualizáciou. Nová OTA aktualizácia, ktorá má odstrániť problémy s červeným odtieňom má prísť z dielne Samsungu už v najbližších dňoch. Výrobca ubezpečuje, že samotný smartfón je v poriadku a domnievajú sa, že ide o softvérový problém v rámci nadstavby od Samsungu.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 a S8+ radšej doma neopravujte. Pozrite sa, ako odolali drsným testom! | VIDEO

Aj napriek čiastočným problémom s červeným odtieňom na displeji sa Samsung Galaxy S8 a S8+ predávajú skutočne dobre. V Južnej Kórei výrobca zaznamenal až približne 1 milión predobjednávok, čo je až päťnásobne viac ako v prípade predchodcov Samsung Galaxy S7 a S7 Edge v rámci rovnakej krajiny.

Zdroj: xda-developers

24.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+