MojAndroid

Samsung Galaxy S8 je dnes vo svojej kategórii asi tým najlepším zariadením, ktoré môžete kúpiť. Vo výrobe ide dokonca o najdrahší spomedzi modelov Galaxy S série, pričom výroba jedného kusu vyjde podľa prepočtov IHS Markit na 307,5$. To je o 43,34$ viac ako v prípade predchodcu Galaxy S7 a o 36,29$ ako pri Galaxy S7 edge. Pre porovnanie, minuloročný model iPhonu 7 sa vyrába za sumu na úrovni 225 dolárov. Konečná cena na pultoch obchodov je stanovená na 799 resp. 899 eur za model plus.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 a S8+ na Slovensku. Toto je oficiálne príslušenstvo a kryty

Ak sa pýtate, odkiaľ sa berie ten rozdiel, tak máme pre vás jednoduchú odpoveď. Samsung má s výrobou nových Galaxy S smartfónov nemalé náklady aj na marketing, prepravu a najrôznejšie importné poplatky, ktoré sa krajina od krajiny líšia. Do nákladov treba potom počítať aj mzdy zamestnancov a cenu za výskum a vývoj samotných zariadení. Samsung totižto ročne do vývoja investuje niekoľko miliárd dolárov – za ten minulý to bolo konkrétne až 13 miliárd. No a posledným kúskom koláča sú samotní predajcovia, ktorí chcú byť na predaji smartfónov tiež ziskoví, čo samozrejme platí aj o každom jednom výrobcovi smartfónov.

Nový Samsung Galaxy S8 aj S8 Plus majú za túto cenu skutočne čo ponúknuť. Medzi najväčšie prednosti patrí veľký infinity displej, konštrukčné spracovanie, odolnosť voči vode a prachu, prvotriedny fotoaparát či možnosť pracovať s telefónom v desktopovom režime DeX. Viac sa o novinkách dozviete v našej podrobnej recenzii na Samsung Galaxy S8+

Zdroj: androidauthority

 

22.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+