MojAndroid
Ondrej Ličko 20.apríl 2017

Známy portál iFixit si zobral pod ruky najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti Samsung v oboch veľkostiach. Obe zariadenia rozobral do poslednej skrutky a ohodnotil jednoduchosť (či skôr náročnosť) ich opravy. A domácich kutilov zrejme v tomto prípade nepotešíme. Samsung Galaxy S8 a S8+ dostali len 4 body z 10, čo sa jednoduchosti opravy týka, a tak iFixit neodporúča nikomu, aby sa tieto zariadenia snažil opraviť v domácom prostredí.

Jedinou výhodou nových S8-čiek je vraj modularita niektorých súčiastok, ktoré môžu byť jednoducho vymeniteľné. Samotná demontáž a oprava je však veľmi náročná, najmä čo sa týka batérie, či displeja. Tie sa pri otváraní zariadenia a odoberaní jeho krytov ľahko zničia.

Čo sa týka odolnosti konštrukcie, tú preveril aj známy YouTuber JerryRigEverything. Samsung tvrdí, že konštrukcia S8 a S8+ je “neohýbateľná”, no ako samotné video dokazuje, nie všetko je tak, ako sa vždy uvádza. nebudeme vám prezrádzať ako tieto zariadenia dopadli v ďalších testoch odolnosti, pozrite si to na vlastné oči.

Zdroj: iFixit (1), iFixit (2)

Odporúčame prečítať si detailnú recenziu na Samsung Galaxy S8+.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

4pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1
Pavol Hallo Krajč

S7 som otvoril pomocou zehlicky a listoveho noza kde som menil maticnu dosku a skrutky som daval dole z keramickym nozom. Nic tazke akurat ze nato maju brutalne nasekane ceny pricom vedia ze to je easy job. A suciasky objednavaju z ebayu :) smiesne

2

Tak není to teda výhra ale existujú aj horšie na opravu .

3

Nečudoval by som sa keby dostal aj 1bod z 10...hlavne ten displej je najhoršie vymeniteľný :/ ...

4

Práve že si myslím opak. Ľahko sa otvárajú nové samsungy a diely sa menia easy, lebo sú to komplety s rámom. Veľmi ťažko sa otvára HTC M7, hlavne bez poškodenia, to je skôr až nereálne, rám praská, puká a lepený.

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+