MojAndroid

Známy portál iFixit si zobral pod ruky najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti Samsung v oboch veľkostiach. Obe zariadenia rozobral do poslednej skrutky a ohodnotil jednoduchosť (či skôr náročnosť) ich opravy. A domácich kutilov zrejme v tomto prípade nepotešíme. Samsung Galaxy S8 a S8+ dostali len 4 body z 10, čo sa jednoduchosti opravy týka, a tak iFixit neodporúča nikomu, aby sa tieto zariadenia snažil opraviť v domácom prostredí.

Jedinou výhodou nových S8-čiek je vraj modularita niektorých súčiastok, ktoré môžu byť jednoducho vymeniteľné. Samotná demontáž a oprava je však veľmi náročná, najmä čo sa týka batérie, či displeja. Tie sa pri otváraní zariadenia a odoberaní jeho krytov ľahko zničia.

Čo sa týka odolnosti konštrukcie, tú preveril aj známy YouTuber JerryRigEverything. Samsung tvrdí, že konštrukcia S8 a S8+ je “neohýbateľná”, no ako samotné video dokazuje, nie všetko je tak, ako sa vždy uvádza. nebudeme vám prezrádzať ako tieto zariadenia dopadli v ďalších testoch odolnosti, pozrite si to na vlastné oči.

Zdroj: iFixit (1), iFixit (2)

Odporúčame prečítať si detailnú recenziu na Samsung Galaxy S8+.

20.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+