MojAndroid
Ondrej Ličko 20.4.2017

Známy portál iFixit si zobral pod ruky najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti Samsung v oboch veľkostiach. Obe zariadenia rozobral do poslednej skrutky a ohodnotil jednoduchosť (či skôr náročnosť) ich opravy. A domácich kutilov zrejme v tomto prípade nepotešíme. Samsung Galaxy S8 a S8+ dostali len 4 body z 10, čo sa jednoduchosti opravy týka, a tak iFixit neodporúča nikomu, aby sa tieto zariadenia snažil opraviť v domácom prostredí.

Jedinou výhodou nových S8-čiek je vraj modularita niektorých súčiastok, ktoré môžu byť jednoducho vymeniteľné. Samotná demontáž a oprava je však veľmi náročná, najmä čo sa týka batérie, či displeja. Tie sa pri otváraní zariadenia a odoberaní jeho krytov ľahko zničia.

Čo sa týka odolnosti konštrukcie, tú preveril aj známy YouTuber JerryRigEverything. Samsung tvrdí, že konštrukcia S8 a S8+ je „neohýbateľná“, no ako samotné video dokazuje, nie všetko je tak, ako sa vždy uvádza. nebudeme vám prezrádzať ako tieto zariadenia dopadli v ďalších testoch odolnosti, pozrite si to na vlastné oči.

Zdroj: iFixit (1), iFixit (2)

Odporúčame prečítať si detailnú recenziu na Samsung Galaxy S8+.

20.4.2017
 • Nečudoval by som sa keby dostal aj 1bod z 10…hlavne ten displej je najhoršie vymeniteľný :/ …

  • Tomáš SZ

   Práve že si myslím opak. Ľahko sa otvárajú nové samsungy a diely sa menia easy, lebo sú to komplety s rámom. Veľmi ťažko sa otvára HTC M7, hlavne bez poškodenia, to je skôr až nereálne, rám praská, puká a lepený.

 • Tom126p

  Tak není to teda výhra ale existujú aj horšie na opravu .

 • Pavol Hallo Krajč

  S7 som otvoril pomocou zehlicky a listoveho noza kde som menil maticnu dosku a skrutky som daval dole z keramickym nozom. Nic tazke akurat ze nato maju brutalne nasekane ceny pricom vedia ze to je easy job. A suciasky objednavaju z ebayu :) smiesne

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+