MojAndroid

Aktualizácia bývalých vlajkových lodí od Samsungu na najnovší Android Oreo už bola sľúbená viackrát, ale zatiaľ nikdy nevydaná. Videli sme už  mnoho dátumov, ku ktorým už mala byť vonku, no žiadny sa nepotvrdil. V nedávnom článku sme vás informovali, že si na aktualizáciu budete musieť počkať, no vec sa pravdepodobne má trochu inak. Samsung Galaxy S7 a S7 Edge už v niektorých európskych krajinách dostávajú spomínanú aktualizáciu.

Náš tip
Samsung Galaxy S7: Pán perfekcionista | RECENZIA

Prvé správy prišli z Veľkej Británie, ďalej sa rozširovali aj v ostatných európskych krajinách, takže dá sa očakávať, že v najbližších dňoch dorazí aktualizácia aj na zariadenia zakúpené na Slovensku. Aktualizácia má 1274,28 MB, na Galaxy S7 nesie označenie G930FXXU2ERD5 a na S7 Edge G935FXXU2ERD5. Vyzerá to tak, že zariadenia dostanú aj upravené používateľské rozhranie s názvom Samsung  Experience 9.0, ktoré veľmi dobre poznáme z najnovších vlajkových lodí S9 a S9+, Note 8, ale aj S8 a S8+.

Dúfajme, že Samsung na aktualizácii naozaj zapracoval dostatočne a systém bude odladený, nebude obsahovať žiadne bugy ani iné nepríjemnosti. Sme zvedaví aj na to, ako aktualizácia ovplyvní výdrž batérie, pretože ako je známe, nie vždy je aktualizácia na najnovší Android zárukou, že smartfón bude vo všetkom lepší, ako predtým.

Aktualizácia by sa mala šíriť OTA, takže váš smartfón vás určite upozorní, keď dorazí aj k vám. Pokiaľ nemáte neobmedzený dátový plán u svojho operátora, odporúčame na  stiahnutie využiť WiFi pripojenie. Pokiaľ sa vám aktualizácia nezobrazí automaticky, môžete ju samozrejme vyhľadať v nastaveniach. Keď vám aktualizácia  dorazí, nezabudnite sa s nami podeliť o svoje dojmy.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.5.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+