MojAndroid

Samsung predstavil tento rok hneď dve vlajkové lode, ktoré sa ale líšia iba v malých detailoch. Veľkosť a ohnutie displeja či rozdiely v procesore medzi jednotlivými trhmi, na ktorých sa novinky predávajú. Teraz sa ale ukázalo, že Samsung Galaxy S7 bude mať ďalšiu variabilnú súčiastku, ktorou je senzor fotoaparátu.

Niektoré zariadenia budú mať vlastný ISOCELL snímač s označením S5KL21. Iné jednotky ponúknu snímač IMX260 od Sony. Ak by ste si mysleli, že riešenie od Sony bude oveľa lepšie, pravdepodobne by ste sa mýlili. Hoci ide o dva rozdielne snímače, ich vlastnosti sú prakticky totožné. V oboch prípadoch ide o 12,3 MP snímač s dual-pixel technológiou a fázovým autofocusom. Výsledky by teda mali byť z oboch snímačov takmer identické a hoci je zrejmé, že vo výrobe sa nejaké rozdiely nájdu, nemalo by to mať takmer žiaden dopad na výslednú kvalitu fotografií.

samsung-galaxy-s7-8

Náš tip
iFixit rozobral Samsung Galaxy S7. Je takmer nemožné ho opraviť svojpomocne

Hoci sa to možno zdá zvláštne, aj vlaňajšia vlajková loď Samsung Galaxy S6 bola dodávaná s dvomi rozdielnymi senzormi, takže v Samsungu nejde o žiadnu novinku. Veríme, že vo výsledných fotografiách nebudú žiadne viditeľné zmeny a ide o riešenie, ktoré má skutočný význam iba pre samotného výrobcu a používatelia žiadne rozdiely nezbadajú.

Zdroj: Reddit, SamMobile via pocketnow

10.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+