MojAndroid

Spoločnosť Samsung nedávno pre nové vlajkové zariadenia rozšírila záruku poskytovania systémových aj bezpečnostných aktualizácií o jeden rok. V prípade niektorých starších zariadení to už ale praktikuje dlhšiu dobu. Podľa portálu SammyFans teraz získajú novú aktualizáciu 4 roky staré smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Predchádzajúce časti článku:

Nová aktualizácia prináša septembrovú bezpečnostnú záplatu

Smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge prišli na trh začiatkom roka 2016 a výrobca im vtedy sľuboval 2 roky systémových aktualizácií a 3 roky bezpečnostných aktualizácií. Nedávno ale pre svoje vlajkové modely začal poskytovať záruku trojročných systémových a štvorročných bezpečnostných aktualizácií.

Nové aktualizácie softvéru modelov radu Galaxy S7 prinášajú septembrovú bezpečnostnú záplatu. Áno, máme už október, takže by bola aktuálnejšia októbrová, ale aj tak je to pre ich majiteľov veľmi dobrá správa.

Aktualizácia má veľkosť 69 MB a jej označenie je G930FXXU8ETI2 v prípade Galaxy 7, respektíve G935FXXU8ETI2 v prípade Galaxy S7 Edge. Spustená bola v Kanade a Veľkej Británii. Postupne by sa mala dostať aj na ďalšie trhy vrátane Slovenska. Okrem chýb v systéme, ktoré by mohli viesť k ohrozeniu používateľských dát, by mala optimalizovať výkon oboch zariadení. V prípade, že vám váš smartfón oznámi jej dostupnosť, tak sa pred inštaláciou uistíte, že máte nabitú batériu aspoň na 70 % jej kapacity.

Samsung Galaxy S7 dostáva augustovú bezpečnostnú aktualizáciu

15.9.2019

Samsung Galaxy S7 je stále populárny smartfón. Presvedčiť o svojich kvalitách dokáže dokonca aj v dnešnej dobe. Teraz však tento pomerne starý model príjemne zaskočil dostupnosťou aktualizácie. Tá so sebou nesie takmer najnovšiu bezpečnostnú záplatu.

Augustová bezpečnostná aktualizácia

Tento update sa začal šíriť v našej krajine. Jeho veľkosť činí len 113,20 MB a vieme, že so sebou prináša tohtoročnú augustovú bezpečnostnú záplatu. V zozname zmien sa uvádza, že aktualizácia so sebou môže prinášať ďalšie optimalizácie, opravy chýb a nové funkcie.

august bezpečnostná záplata Galaxy S7

Úspešný aj dnes

Samsung Galaxy S7 je od svojho počiatku veľmi populárnym a extrémne úspešným modelom. Kompaktný 5,1-palcový Super AMOLED displej s Quad HD rozlíšením (1440 x 2560 pixelov) dokáže zaujať i dnes.

O stále dostatočný výkon sa stará procesor Samsung Exynos 8 Octa 8890 s ôsmymi jadrami a frekvenciou 2.3 GHz. Ten je dopĺňaný hneď 4 GB operačnou pamäťou. Na používateľské dáta je potom pripravených 32 GB interného úložného priestoru.

Nechýba ani slot na microSD kartu a krytie podľa štandardu IP 68. Na zadnej strane tvorenej sklom nechýba skvelý 12 MP fotoaparát, ktorého kvality dokážu konkurovať dnešnej strednej triede.

Samsung zrušil aktualizácie pre S7

Nedávno sme informovali o tom, že kórejský výrobca končí s pravidelnými štvrťročnými aktualizáciami pre modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Ešte donedávna bol systém nastavený tak, že tieto zariadenia dostali novú bezpečnostnú záplatu v každom štvrťroku. Samsung však neoznámil, že s podporou končí úplne, aktualizácie len nebudú vychádzať v pravidelných štvrťročných intervaloch.

Pravidelné aktualizácie budú aj naďalej pokračovať

Avšak približne po dvoch mesiacoch tu máme nové informácie. Spoločnosť sa rozhodla, že sa pravidelných štvrťročných aktualizácií nevzdá. Dôvodom je pravdepodobne to, že modely Galaxy S7 a S7 Edge sú ešte stále veľmi populárne. A to nie je žiadne prekvapenie. Ponúkajú stále dostatočný výkon, veľmi slušné fotoaparáty, kvalitnú konštrukciu, vodeodolnosť a výborné displeje.

O návrate štvrťročných aktualizácií teraz informoval web GSMArena. To znamená, že podpora týchto zariadení stále trvá, aj po troch rokoch od ich predstavenia. Takejto dlhej podpore sa tešia väčšinou len Pixely či niektoré vybrané Android zariadenia. Sme radi, že Samsung stále nezabúda na tieto ikonické vlajkové lode, ktoré budú aj naďalej aktualizované.

Samsung končí s aktualizáciami pre Galaxy S7 a S7 Edge

22.6.2019

Modely Samsung Galaxy S7 a S7 Edge sú v tomto momente viac ako tri roky staré. Samsung ich prekvapivo podporoval vcelku dlhú dobu a posledných pár mesiacov tieto zariadenia dostávali štyri bezpečnostné aktualizácie do roka. Samsung tak dodržal to, čo i samotný Google žiada od výrobcov – dvojročnú podporu na verziu Androidu a trojročnú na bezpečnostné záplaty. Ich čas však teraz odzvonil.

Končiaca podpora pre stále populárne modely

Dobrou správou je, že bezpečnostnú aktualizáciu môžete z času na čas ešte dostať. Kompletne však končí podpora, ktorá zaručovala minimálne jednu aktualizáciu v priebehu troch mesiacov. Rad Galaxy S7 tak odteraz nepatrí k podporovaným zariadeniam a aktualizácie sa preň vyskytnú skutočne málokedy.

Samsung Galaxy S7 je skvelým smartfónom i v dnešnej dobe

Zatiaľ čo novšie a drahšie modely Samsung aktualizuje každý mesiac, hrdí majitelia Galaxy S7 môžu kedykoľvek zvoliť inštaláciu alternatívnej ROM, v tomto prípade si však treba dať pozor, či máte verziu s procesorom Exynos alebo Snapdragon. Vzhľadom na to, že model Samsung Galaxy S7 Active bol predstavený tri mesiace neskôr, ako spomínaná dvojica, dočkať by sa mal ešte jednej aktualizácie v priebehu následujúcich troch mesiacov.

Samsung Galaxy S7 dostáva Android 8.0 Oreo od výrobcu | AKTUALIZÁCIA

3.6.2018

Juhokórejská spoločnosť Samsung prináša novú softvérovú aktualizáciu pre svoj starší vlajkový smartfón s názvom Samsung Galaxy S7. Nová softvérová aktualizácia prináša viaceré vylepšenia, a to najmä na poli systému Android v novej verzii 8.0 Oreo a Samsung Experience – známej nadstavby od výrobcu.

Softvérová aktualizácia má veľkosť približne 1246 MB a pre jej stiahnutie tak odporúčame stabilné a neobmedzené internetové pripojenie. Kódové označenie aktualizácie je G930FXXU2ERE8 / G930FDBT2ERE8 / G930FXXU2ERD6. Predmetom danej aktualizácie sú vylepšenia v rámci systému Android 8.0 Oreo, vrátane efektívnejšej spotreby batérie a prostredia vo verzii Samsung Experience 9.0. Tieto vylepšenia pochádzajú z dielne oboch spoločností Samsung a Google.

Dostali ste už novú softvérovú aktualizáciu aj na váš smartfón? Akú verziu systému Android aktuálne používate? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+