MojAndroid

Spoločnosť Samsung má tento rok v rukáve naozajstné eso. Sú ním hneď dva špičkové modely, ktoré idú doslova na dračku. Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge si získali srdcia fanúšikov po celom svete a všetko nasvedčuje tomu, že nové modely sa zapíšu medzi najpredávanejšie v histórii spoločnosti. Pred mesiacom experti odhadovali, že by kórejský gigant mohol predať približne 50 miliónov kusov nových vlajkových lodí do konca kalendárneho roka. Predstaviteľ spoločnosti sa teraz ale nechal počuť, že Samsung odhaduje predaje S6 a S6 Edge na úrovni až 70 miliónov kusov.

samsung-galaxy-s6-recenzia-1

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S6

Nie je zrejmé, či sa tento odhad vzťahuje na rok 2015, alebo na celkovú dobu predajov. V každom prípade je veľmi pravdepodobné, že nadchádzajúce obdobia budú pre Samsung oveľa lepšie, ako tie posledné. Spoločnosť zaznamenala v Q4/2014 najnižší trhový podiel za posledné tri roky, čo má na svedomí aj nový iPhone, ale aj menší záujem o zariadenia Samsungu ako doteraz. Nové modely sú však inovatívne, výkonné a prichádzajú v prémiovej konštrukcii, čo je výrazný rozdiel oproti predchodcom.

Samsung-galaxy-S6-s6-edge-1

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S6 Edge

CEO spoločnosti sa tiež vyjadril na adresu modelu S6 Edge. Podľa neho je záujem verejnosti o netradičné zariadenie oveľa väčší, ako sa predpokladalo. V preklade to môže znamenať, že zásoby S6 Edge sa rýchlo vypredávajú a je možné, že ďalší zákazníci budú musieť počkať na doplnenie zásob. Všetky tieto informácie naznačujú, že Samsung je na najlepšej ceste upevniť si pozíciu najväčšieho výrobcu smartfónov na svete.

Zdroj: The Korea Times via PhoneArena

17.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+