MojAndroid

V dnešnej dobe poznáme hneď viacero spôsobov zabezpečenia svojho smartfónu. Tým najbežnejším je zrejme skener odtlačkov prstov, v kombinácii s PIN kódom, heslom či starým známym vzorom. Iní zas môžu siahnuť po odomknutí tvárou či iných kombináciách. Pripravovaný smartfón Samsung Galaxy S21 má ale priniesť späť niečo, čo tu už bolo, no vo vylepšenej podobe.

S novinkou má prísť nadchádzajúci model Samsung Galaxy S21

Ako ste už predom mohli tušiť, reč je o odomykaní pomocou hlasu. Hovoríme o návrate funkcie práve z dôvodu, že Samsung už dávnejšie toto využíval prostredníctvom svojho inteligentného asistenta Bixby.

Webový portál GizmoChina hlási, že modelový rad Samsung Galaxy S21 by mal priniesť túto vymoženosť späť už na budúci rok. Funkcia by mala byť vrátená v nadstavbe One UI 3.1, ktorá bude mať svoj debut práve v modeli Samsung Galaxy S21.

bixby odomykanie hlasom Samsung Galaxy S21

Predchádzajúca verzia povoľovala používateľov odomykať zariadenie výrazom “Hi Bixby”. O bezpečnosti je možné samozrejme polemizovať a určite nebude dosahovať takú úroveň, ako zabezpečenie pomocou tváre či odtlačku prsta.

Existujú navyše spôsoby, ktorými je možné tieto systémy prelomiť. Nevieme si teda zatiaľ predstaviť, či náš smartfón dokáže špecifický hlas ochrániť pred neoprávneným vniknutím nežiadúcej osoby. Na druhú stranu to má aj praktický zmysel, najmä v prípadoch, kedy potrebujete telefón odomknúť bez nejakého fyzického kontaktu.

Čo na odomykanie hlasom hovoríte vy?

Čo si o tejto myšlienke myslíte? Využívali by ste ju, keby bola na vašom zariadení dostupná? Očakávame, že na daný pokyn bude telefón reagovať iba vtedy, ak pôjde o váš hlas. Nevieme však teraz určiť, či by smartfón nedokázal odomknúť niekto s podobným hlasom.

Samsung Galaxy S20 FE
Smartfóny na obrázku: Samsung Galaxy S20 FE

Vývojári budú musieť taktiež popracovať na spôsobe, ako zamedziť neoprávnenému prístupu napríklad pomocou zvukovej nahrávky. Všetko je teraz iba veľkou otázkou, ktorú by nám mal zodpovedať pripravovaný modelový rad Samsung Galaxy S21.

29.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+