MojAndroid

Batéria je samozrejme nevyhnutnou súčasťou každého smartfónu. Narozdiel od iných súčastí sa však akumulátor používaním a celkovo časom opotrebúva, a po pár rokoch, respektíve mesiacoch je čas na jeho výmenu, respektíve je potrebné zvážiť kúpu nového telefónu.

 

Toto rozhodnutie je už iba na samotnom používateľovi. Pokiaľ sa však rozhodne pre podstatne ekologickejšiu, a cenovo o dosť menej náročnú možnosť, je potrebné nájsť si ten správny servis.

alza affiliate Samsung Galaxy S10+
hej sk affiliate Samsung Galaxy S10+
andreashop affiliate Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy S10+
datart affiliate Samsung Galaxy S10+

V tomto článku vám povieme, kde vám za koľko a za aký čas vymenia batériu v smartfóne Samsung Galaxy S10+. Spomenieme si aj nejaké to príslušenstvo, pre kúpu ktorého sa taktiež môžete kedykoľvek rozhodnúť.

Samsung Galaxy S10+

Minuloročný vlajkový model juhokórejského giganta je stále obľúbeným smartfónom aj v dnešnej dobe. Hlavnou prednosťou tohto zariadenia je krásny, 6,4-palcový AMOLED displej s rozlíšením 1440 x 3040 pixelov.

Vo vnútri sa nachádza stále jeden z najvýkonnejších čipsetov z dielne samotného výrobcu Samsung, Exynos 9820. Poteší aj zostava fotoaparátov, ktorá patrila a ešte aj patrí k absolútnej elite na trhu. Náš však teraz zaujíma batéria, ktorá má mimochodom kapacitu 4 100 mAh.

Nastal čas na výmenu batérie? Porovnali sme ceny za servis

Mnohí vlastníci, ktorí ho majú už dlhšiu dobu, poprípade už od jeho predstavenia, možno pociťujú, že batéria už nie je v tak dobrom stave, ako tomu bolo kedysi. Preto je dobré vedieť o niekoľkých servisoch, kde je možné nechať si batériu vymeniť skúsenými ľuďmi. Nižšie v tabuľke uvádzame ceny a dĺžku opravy pre jednotlivé servisy.

  Cena opravy Čas opravy
Fixservis 60 € 2 hod.
PCexpres 68 € 3 hod.
Mobilnyservis 65 € 45 min.
Slovit 89 € 1 až 2 hod.
Itcomplet 66 € 2 až 3 hod.

Z piatich známych servisov vás výmena batérie vyjde cenovo i časovo odlišne. Najskôr sme spomenuli Fixservis, ktorý prácu vykoná za najvýhodnejších 60 €. Potrvá to dve hodiny. PCexpres túto robotu vykoná za 68 €, pričom si počkáte také tri hodinky.

Mobilnyservis potom batériu vymení už za 45 minút, pričom si zaplatíte 65 €. Servis Slovit za 89 € starú batériu nahradí novou v časovom rozmedzí od jednej do dvoch hodín. Na záver tu máme aj Itcomplet, ktorému výmena potrvá dve až tri hodiny. Cena je stanovená na príjemných 66 €.

Nezabudnite ani na základné príslušenstvo

Aby ste do servisu nemuseli s telefónom chodiť, ako na hodiny klavíra, určite vám odporúčame použiť nejaký ochranný obal spolu s tvrdeným sklom. V tomto článku sa špeciálne venujeme príslušenstvu pre smartfón Samsung Galaxy S10+.

Tenký kryt PRISM SERIES TPU
Ochranný kryt FLEXI TPU
Ochranný kryt SHOCKPROOF
LITCHI Peňaženkové puzdro
3D Tvrdené sklo Samsung Galaxy S10 Plus
6.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+