MojAndroid

Aj keď nový Galaxy Note III nemá podľa najnovších informácií disponovať optickou stabilizáciou obrazu, možno to bude kompenzovať aspoň nahrávaním videa v rozlíšení 4K. Okrem nakrúcania videa vo vysokom rozlíšení, by mal byť nový Note III schopný prehrávať zvuk s bitovou hĺbkou 24-bit a vzorkovacou frekvenciou 192 KHz. Informoval o tom denník The Korea Economic Daily. 

samsung-logo-booth_1

Možno sa pýtate, načo je na smartfónu dobrá podpora videa s tak vysokým rozlíšením. 4K obrazovky zatiaľ na smartfónoch a ani tabletoch tak skoro neuvidíme. To však nie je prípad televízorov, kde sa postupne stávajú populárnejšími práve zariadenia s 4K zobrazovacím panelom. Tieto zatiaľ síce nie sú tak rozšírené a cenovo dostupné, ako bežné Full HD TV, no nie je na škodu, aby sme na budúcnosť boli pripravení už teraz. Podobnú funkcionalitu v podobe nakrúcania 4K videa má ponúknuť aj Sony Xperia Z1 (Honami).

Zdroj: sammobile

27.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+