MojAndroid

Technológie musia napredovať v každom smere, a tak už dnes na trhu nájdeme zariadenia, ktoré nahradili tradičný microUSB konektor novým, rýchlejším konektorom USB Type-C. Ten nájdete napríklad v najnovších Nexus smartfónoch, ale napríklad aj v zariadení Huawei P9. Doteraz sme však nevideli žiadny smartfón Samsungu, ktorý by ponúkal tento typ obojstranného konektora. To sa však už čoskoro zmení. Prvým takýmto zariadením sa má totižto stať pripravovaný Samsung Galaxy Note 6.

Samsung-Galaxy-S6 edge plus-dlhodobe skusenosti-5

Náš tip
Samsung Galaxy Note 6 bude odolný voči vode, možno ponúkne skener dúhovky

Samsung mohol nový USB Type-C konektor použiť už aj vo svojej aktuálnej vlajkovej lodi – Galaxy S7 a S7 Edge, no smartfón by tak stratil podporu pre množstvo príslušenstva, ktoré dnes Samsung na trhu ponúka. Nový USB Type-C konektor tak uvidíme až o niekoľko mesiacov v Galaxy Note 6, čo však znamená, že Samsung bude musieť aktualizovať aj portfólio mobilných doplnkov. Hovorí sa najmä o novom type Gear VR okuliarov, ktoré budú musieť priniesť podporu pre nový konektor. USB Type-C neponúka výhodu len v obojstrannom konektore, ale aj vo vyších rýchlostiach. Aktuálna verzia totižto funguje na štandarde USB 3.1, ktorý ponúka vyššie prenosové rýchlosti aj inteligentnejšiu správu energie. Nový konektor by vďaka tomu mali s otvorenou náručou vítať všetci nadšenci moderných technológií.

Zdroj: SamMobile

3.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+