MojAndroid

Samsung včera predstavil dva nové tabletofóny. Zatiaľ, čo o modeli Galaxy S6 Edge+ už máme detailné informácie o dostupnosti, o smartfóne Galaxy Note 5 sme toho z hľadiska dostupnosti veľa nepočuli. Podľa najnovších informácií sa však potvrdili obavy fanúšikov z Európy a piata generácia tabletofónov z radu Note sa v Európe zatiaľ predávať nebude.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+ oficiálne predstavené

note5-16.0

Informovali o tom predstavitelia na tlačovej konferencii v Londýne. Tá bola usporiadaná súčasne s tou v New Yorku a ďalších svetových veľkomestách. Predstavitelia spoločnosti potvrdili, že Note 5 tento rok na európsky trh nezavíta. Nie je vylúčené, že sa sem nedostane neskôr v budúcom roku, ale pre užívateľov to už určite nebude mať takú hodnotu, keďže novinku si nebudú môcť zadovážiť v predvianočnom období.

Samsung svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že užívatelia v Európe nevyužívajú funkcie spojené s perom S Pen a telefóny z radu Note si zrejme kupujú iba kvôli výkonnému hardvéru a veľkému displeju. Všetky tieto podmienky ale spĺňa aj Galaxy S6 Edge+ a ponúka ešte aj niečo navyše. Zahnutý displej na oboch stranách pri modeli S6 Edge sa ukázal ako veľmi zaujímavá vlastnosť a v novom tabletofóne pribudli aj nové softvérové vylepšenia. Ak ste si teda robili zálusk na najnovší Note, zrejme budete musieť počkať, resp. sa uspokojiť s modelom S6 Edge+.

O vyjadrenie k dostupnosti Note 5 na Slovensku sme požiadali aj slovenské zastúpenie spoločnosti:

Dostupnosť Samsung Galaxy Note 5 sa bude líšiť s ohľadom na potreby spotrebiteľov a konkrétnu situáciu na trhu. Samsung Galaxy Note 5 bude predstavený v USA a ázijských trhoch v auguste a zároveň budú zohladnené ďalšie možnosti na uvedenie Galaxy Note 5 aj na iných trhoch. 

S uvedením Galaxy Note série v roku 2011, sme vytvorili úplne novú kategóriu inteligentných zariadení, ktorá nastavila nový priemyselný štandard, ktorý všetci nasledovali. Pre našich európskych zákazníkov bude portfólio Samsung sústredené okolo Galaxy S6 edge + tak, aby sme čo najlepšie uspokojili ich potreby.

Zdroj: engadget, Android Authority

14.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+