MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila refreshnutú verziu svojej línie “J” na rok 2017, z ktorej je najvybavenejším model Samsung Galaxy J7 (2017). Tento smartfón sa recenzoval pomerne jednoducho. Hrdo plnil všetko, čo bolo treba a hneď na úvod prezradíme, že splnil viaceré naše očakávania. Poďme si to ale rozmeniť na drobné. Prečítajte si podrobnosti a presnejšie dojmy z testovania Samsung Galaxy J7 2017.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia a dizajn

Samsung Galaxy J7 2017 prichádza v krabičke veľmi útlych rozmerov. Okrem smartfónu tu nájdete sieťový adaptér spolu s microUSB káblom, nástroj na vyberanie SIM karty, návod a slúchadlá. Tie majú však umelohmotné štuple do uší, čo nás príliš neohúrilo a nechali sme ich bokom. V každom prípade, slúchadlá nebývajú samozrejmosť a sú milou súčasťou balenia. Pozrite si krátky unboxing a užite si pohľad na detaily zariadenia.:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

J7 prichádza s typickým Samsung rukopisom na prednej strane, ktorú si len tak nepomýlite s inou značkou. Osobne sa nám táto osvedčená klasika pri nižších modeloch páči a nepotrpíme si na dizajnové vychytávky ako pri vlajkových lodiach. Nachádza sa tu skener odtlačkov prstov zasadený v tlačidle Domov, sú tu softvérové tlačidlá späť a multitasking. V hornej časti je selfie kamera s rozlíšením až 13 MP, reproduktor, regulátor jasu a LED blesk. Super AMOLED displej zaberá väčšinu prednej strany, má 5,5 palca a pokrýva ho 2,5D sklo.

Zadná strana je však na pohľad o niečo odlišná od bežného Samsung-priemeru. Majú to na svedomí dva plastové pásiky v hornej a dolnej časti zariadenia. V každom prípade, je to celkom zaujímavé osvieženie. Konštrukcia bola odolná, neutrpela počas testu žiadne škrabance, rovnako ani displej.

Z kovového prevedenia smartfónu máme na pohľad veľmi dobrý pocit. Rovnako, smartfón sa pri prvotnom strete veľmi dobre drží v ruke. Nie je príliš ťažký, no zároveň viete, že ho máte v rukách. Bohužiaľ, po dlhšom používaní sme mali pocit, že by sme privítali nejaký obal. Smartfón je totiž dosť tenký a má zaoblené hrany, takže sa veľmi kĺzal z rúk. Pri písaní dvoma rukami sme mali dokonca pocit, že máme medzi dlaňami len niečo tenké a nestabilné. V zadnej časti je osadený fotoaparát s rozlíšením 13 MP a blesk. Osobne nám nevadila neprítomnosť dvojtónového blesku, pretože blesk pri fotkách príliš nevyužívame.

Samsung Galaxy J7 má v pravej časti tlačidlo napájania a nad ním sa nachádza netradične reproduktor. Na ľavej strane zariadenia sú dve oddelené tlačidlá pre reguláciu hlasitosti. Nižšie sú zásuvky pre dual SIM slot a microSD kartu. Na spodnej strane sa nachádza microUSB konektor. Priznáme sa, že tu by putovala menšia výčitka. Snáď by sme sa už tešili na väčšiu penetráciu zariadení s USB-C konektorom. Nevadí, možno sa s ním stretneme vo verzii pre rok 2018. Okrem toho je tu ešte 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel a mikrofón.

Dizajn na nás zapôsobil svojou jednoduchosťou. Menej je viac. 5,5 palca by sa však mohlo vojsť už aj do menšieho tela a ak by došlo k zmenšeniu spodnej a vrchnej brady zariadenia, nenahnevali by sme sa.

Každú zo spomínaných častí budeme rozoberať zvlášť v jednotlivých kapitolách.

Displej

Ako sme spomínali, smartfón disponuje 5,5-palcovým Super AMOLED displejom s mierne zahnutým sklom. Na pohľad je veľmi pekný, má dobré pozorovacie uhly a dobre slúžil aj v svetlom exteriéri. Musíme však podotknúť, že sa extrémne leskol a odrážal všetko, čo sa len dalo. Sklo bolo tiež nejakým spôsobom veľmi hladké a príliš sa po ňom kĺzali prsty. Až tak, že sme si museli privyknúť robiť presné ťuknutia, inak chytil hociktoré vedľajšie písmenko na klávesnici.

Proximity senzor mal o niečo pomalšie reakcie, no nebolo to nič výčitiek hodné. Oceňujeme, že Samsung do tohto modelu vložil svoj Super AMOLED panel. Ten poskytuje veľmi pekné farebné podanie. Čierna je čierna, nakoľko pixely sú vtedy vypnuté, červená je červená a nie vyblednutá či ružová. Navyše, máte tu aj dodatočné možnosti zobrazovania, takže si môžete prispôsobiť displej do teplejších tónov alebo do chladných, dramatických odtieňov. Aby sme nezabudli, displej má rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov a ponúka jemné rozlíšenie v podobe 401 ppi.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+