MojAndroid

Posledné informácie o inteligentných hodinkách Galaxy Gear od spoločnosti Samsung naznačovali predstavenie na rovnakej udalosti, ako Galaxy Note III, 4. septembra 2013. Či sú informácie naozaj pravdivé sa dozvieme už onedlho, no ako to býva zvykom na Android scéne, tesne pred predstavením sa objavujú ďalšie uniknuté informácie. Tentokrát nám prezrádzajú vnútornú kapacitu zariadenia, miesto výroby a uvidíme dokonca aj aplikáciu pre párovanie so smartfónom.

Samsung Galaxy Gear hodinky

Podľa niekoľkých zdrojov, hodinky Galaxy Gear sa budú predávať v dvoch variantoch a to model s vnútornou kapacitou 6 GB a druhý model s 8 GB vnútornou pamäťou. Informácie tiež naznačujú, že hodinky sa vyrábajú v Texase a tiež prezrádzajú, že výdrž na jedno nabitie bude dosahovať 10 hodín. To nie je práve ideálna predstava o výdrži hodiniek, nakoľko naše klasické mechanické modely dokážu vydržať niekoľko rokov. Avšak vzhľadom na to, že tieto budú disponovať displejom s rozlíšením 320 x 320 pixelov, dvojjadrovým procesorom a 1 GB pamäťou RAM, to je celkom slušná hodnota. Samsung však plánuje zasiahnuť ako konkurencia do niekoľkých oblastí s cieľom ponúknuť univerzálnejšie zariadenie. Tomu nasvedčujú aj informácie o prítomnosti rôznych senzorov a bezdrôtových technológií WiFi, Bluetooth 4.0 LE a NFC.

Samsung Galaxy Gear hodinky

Svetlo médií uzreli aj údajné snímky obrazovky aplikácie s názvom “Gear Manager”, ktoré podľa obsahu naznačujú, že sa jedná o možnosť jednoduchého párovania so smartfónom pomocou NFC. Druhý snímok nám ukazuje niekoľko nastavení, vrátane služby “Find my watch”, ktorá ďalším plusom výrobcu. Aká veľká bude integrácia smartfónu s hodinkami sa zatiaľ nevie. Tlačová konferencia, ktorá sa bude konať už o niekoľko dní potvrdí alebo vyvráti všetky dohady, takže sledujte portál MôjAndroid, kde nájdete aktuálne informácie z udalosti, na ktorej bude mať zastúpenie aj naša redakcia.

Náš tip
Samsung potvrdzuje predstavenie Galaxy Note III a Galaxy Gear

Zdroj: androidcommunity, androidcentral

30.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+