MojAndroid

Okrem skladacích smartfónov a inteligentných hodiniek nám Samsung predstavil aj bezdrôtové slúchadlá. Konkrétnejšie sme sa dočkali nových Samsung Galaxy Buds2 Pro. Čo je teda nové?

Samsung Galaxy Watch5 a Watch5 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Začiatok predaja bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds2 Pro je naplánovaný na 26. augusta 2022. Predobjednávky je možné vytvárať už od teraz, 10. augusta. K predobjednávke dostanete ako bonus bezdrôtovú nabíjaciu podložku EP-P2400TBEGEU, čo určite poteší. Slúchadlá budú k dispozícii v bielej, šedej a fialovej farbe. Cena sa zastavila na 229 eurách.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Lepšia kvalita zvuku a pokročilejšie potláčanie okolitého hluku

Samsung Galaxy Buds2 Pro sa vyznačujú minimálnymi stratami v zvukovom prenose. Tradičné Bluetooth slúchadlá ponúkajú 16-bitový prenos zvuku. Tieto sa vyznačujú až 24-bitovým prenosom, čo značí pre 256-násobne viac prenesených dát. Výsledkom je čistejší a bohatší zvuk.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinka sa vyznačuje pokročilejším a inteligentným potláčaním okolitých ruchov. Samsung Galaxy Buds2 Pro sú oproti predchodcovi o 15 percent menšie, čo zabezpečuje pohodlnejšie nosenie. Zvukové kanály sú navrhnuté pre čo najväčší komfort pre uši. Na konštrukcii slúchadiel sú umiestnené tri mikrofóny pre hovory, ANC či filtráciu zvuku vetra.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Buds2 Pro budú skvelým spoločníkom do vášho už existujúceho ekosystému zariadení z dielne tohto juhokórejského giganta. Pripojiť ich môžete ako k telefónu, tak aj k tabletu, smart hodinkám, počítaču či dokonca k vášmu televízoru. Nechýba samozrejme prémiový dizajn či už krabičky, tak aj samotných slúchadiel.

Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Batéria krabičky porástla zo 472 mAh na 500 mAh. Porovnanie je s minulou generáciou, teda so Samsung Galaxy Buds Pro. Výsledok však je oproti nim trošku kratšia výdrž batérie počas hovorov a prakticky podobná v prípade prehrávania hudby. Výrobca uvádza takýto rozdiel:

Prehrávanie hudby (slúchadlá / krabička):

  • Samsung Galaxy Buds Pro: 5 / 18 hodín (ANC zapnuté)
  • Samsung Galaxy Buds Pro: 8 / 28 hodín (ANC vypnuté)
  • Samsung Galaxy Buds2 Pro: 5 / 18 hodín (ANC zapnuté)
  • Samsung Galaxy Buds2 Pro: 8 / 28 hodín (ANC vypnuté)

Hovory (slúchadlá / krabička):

  • Samsung Galaxy Buds Pro: 4 / 14,5 hodín (ANC zapnuté)
  • Samsung Galaxy Buds Pro: 5 / 17,5 hodín (ANC vypnuté)
  • Samsung Galaxy Buds2 Pro: 3,5 / 14 hodín (ANC zapnuté)
  • Samsung Galaxy Buds2 Pro: 4 / 15 hodín (ANC vypnuté)
Samsung Galaxy Buds2 Pro
Samsung Galaxy Buds2 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O konektivitu sa stará nízkoenergetické rozhranie Bluetooth 5.3 (LE Audio ready). Máme tu i podporu inteligentného asistenta Bixby a odolnosť voči vode podľa certifikácie IPX7.

Konkurencia pre Samsung Galaxy Buds2 Pro

Samsung Galaxy Buds2 Pro sa budú snažiť priamo konkurovať aj Apple AirPods Pro. Vhodnou alternatívou sú aj staršie Samsung Galaxy Buds Pro, Samsung Galaxy Buds2, Sony WF-1000XM4 či Huawei FreeBuds Pro 2.

Huawei FreeBuds Pro 2 slúchadlá v krabičke
Huawei FreeBuds Pro 2 | Zdroj: Tomáš Kanálik

10.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+