MojAndroid

Samsung Galaxy A70 patrí na Slovensku medzi najpredávanejšie. Z tohto dôvodu bude najnovšia aktualizácia zaujímavá pre veľké množstvo používateľov. Tento smartfón teraz dostáva aktualizáciu používateľskej nadstavby One UI na verziu 2.5. Androidu 11 sme sa zatiaľ nedočkali, systém stále beží na Androide 10.

O dostupnosti aktualizácie v Európe informoval portál Sammobile. Veľkosť aktualizácie je 1421 MB, pokiaľ nemáte dostatočný dátový balík u operátora, odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie. Okrem novej verzie nadstavby prichádza aj novembrová bezpečnostná záplata.

 

Prvé informácie hovoria o dostupnosti na Ukrajine, v najbližších dňoch by mala aktualizácia prísť aj do ostatných európskych krajín, vrátane Slovenska. Už ste ju dostali? Dajte nám o tom vedieť v komentároch pod článkom.

Samsung Galaxy A70 dostáva aktualizáciu na Android 10

24.2.2020

Začiatkom minulého roku zrušila spoločnosť Samsung svoj rad smartfónov Galaxy J a jeho úlohu prezval rad Galaxy A. Ten dovtedy združoval len smartfóny strednej triedy. Medzi tie patrí aj model Samsung Galaxy A70, ktorý prednedávnom dostal nástupcu v podobe Galaxy A71. Ten prišiel na trh s najnovším systémom Android 10. Samsung ale nezabúda ani na predošlú generáciu, ktorá podľa portálu XDA-developers dostáva aktualizáciu na túto verziu systému.

Samsung Galaxy A70 Android 10

Pripravte si dostatok miesta vo vnútornej pamäti

Smartfón Samsung Galaxy A70 prišiel na trh v apríli minulého roku so systém Android 9.0 Pie. Na novú verziu systému jeho majitelia už skoro pol roka od jej vydania. Aktualizácia softvéru nesie označenie A705FNXXU5BTB9 a je distribuovaná formou OTA. Jej veľkosť je až 2 GB, takže je potrebne si pred inštaláciou uvoľniť dostatok miesta vo vnútornej pamäte. Systém Android 10 prinesie majiteľom Galaxy A70 viacero nových funkcií, ako tmavý režim naprieč celým systémom, nové navigačné gestá alebo lepšie udeľovanie povolení aplikáciam.

Aktualizácia prináša aj najnovší bezpečnostný update a grafické prostredie

Spolu s novou verziou získajú aj februárovú bezpečnostnú záplatu a grafickú nadstavbu Samsung One UI 2.0. Tá prináša redizajnované ikonky a farby, integrovaný rekordér plochy, nové ovládanie jednou rukou alebo vylepšenú aplikáciu fotoaparátu. Momentálne je aktualizácia dostupná na Ukrajine, ale postupne by sa mala dostať aj na ďalšie trhy, vrátane slovenského. Pokiaľ vám jej dostupnosť smartfón oznámi, tak sa pred jej inštaláciou uistite, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % kapacity. V diskusii sa potom môžete podeliť o vaše dojmy z Androidu 10.

Samsung Galaxy A70 dostáva svoju prvú aktualizáciu

22.5.2019

Spoločnosť Samsung v posledných mesiacoch predstavila viacero modelov radu Galaxy A, ktorý by mal nahradiť aj smartfóny nižšej triedy Galaxy J. Najvýraznejším modelom bol určite Samsung Galaxy A80 s otočným mechanizmom fotoaparátu, ale hneď za ním svojimi špecifikáciami nasledoval smartfón Samsung Galaxy A70. Práve ten sa teraz dočkal svojej prvej aktualizácie softvéru.

Aktualizácia je dostupná formou OTA , jej označenie je A705GMDDU1ASE4 a veľkosť 376,83 MB. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % kapacity. Súčasťou aktualizácie je aj májová bezpečnostná záplata, ktorá opravuje 7 kritických chýb v systéme Android a 21 v grafickej nadstavbe Samsungu. Bola tiež vylepšená stabilita niektorých funkcií a kvalita fotografií fotoaparátu. Pre fotoaparát pribudol nový režim Beauty Video Mode. Zlepšiť by sa mala odozva snímača odtlačkov v displeji. Samsung v aktualizácii avizuje ako novinku aj funkciu Protekcie proti náhodným dotykom, ale podľa vlastníkov tohto modelu bola v Galaxy A70 dostupná už pred aktualizáciou. Samsung Galaxy A70 je model strednej triedy s veľkým 6,7 palcovým Super AMOLED FHD+ displejom, procesorom Qualcomm Snapdragon 675 a veľkou batériou s kapacitou 4500 mAh.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+