MojAndroid

Juhokórejskému gigantovi Samsung sa to opäť podarilo. Jeho smartfón Samsung Galaxy A51 dostáva ako prvý januárovú bezpečnostnú záplatu. O pár dní až týždňov sa s určitosťou do zoznamu aktualizovaných zariadení pridajú aj ďalšie modely.

Samsung Galaxy A51 dostal januárovú záplatu ako prvý

Najnovšie označenie firmvéru pre Samsung Galaxy A51 s januárovou aktualizáciou je A515FXXU5EUL3. Jeho dostupnosť už hlásia používatelia z Malajzie a Ruska. Januárová bezpečnostná záplata opravuje viacero kritických bezpečnostných chýb, takže by ste ju nemuseli preskočiť.

Samsung Galaxy A51 dizajn
Samsung Galaxy A51 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem iného aj opravuje chyby v systéme a robí ho stabilnejším. Pokiaľ ste používateľ telefónu Samsung Galaxy A51, budeme radi, ak nás budete o dostupnosti tejto aktualizácie informovať v diskusii pod článkom.

Pre manuálnu kontrolu prejdite do nastavení, konkrétnejšie do sekcie softvérových updatov. Ak by sa vám nechcelo čakať, kým sa Android 12 dostane aj na vaše zariadenie, nový firmvér si môžete nainštalovať ja manuálne. Stiahnuť ho môžete z databázy stránky SamMobile.

Ako je na tom so softvérovými aktualizáciami konkurencia?

Na updatovanie svojich telefónov nezabúdajú ani ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad Huawei Mate 40 Pro, ktorý aj napriek absencii Google služieb dostáva decembrový bezpečnostný update.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O svoje staršie modely sa stará aj OnePlus a séria OnePlus 7 a 7T dostáva aktualizáciu s decembrovými opravami chýb. Na záver ešte spomenieme Nokiu X20, ktorej používatelia nedávno získali, respektíve ešte len získajú Android 12.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra bude vyzerať presne ako Galaxy Note

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+