MojAndroid

Dnešné smartfóny musia byť nielen skvelo fungujúce a dobre vyzerajúce, ale aj odolné. Často sú totiž vystavené nešetrnému používaniu ich majiteľov a slabšia konštrukcia to nemusí vždy rozdýchať. Preto sa mnoho ľudí na YouTube venuje testovaniu rôznych modelov, aby zistili, koľko toho zvládnu. Na rad prišiel aj Samsung Galaxy A50, skvelý príklad modelu strednej triedy, ktorý sa dostal na stôl youtubera JerryRigEverything. Ako si v teste počínal?

Môže sa ľahko poškriabať

Pre dnešné smartfóny je poriadne sklo neodmysliteľným základom. To sa obyčajne nachádza na prednej strane, aby chránilo displej. V prípade prémiových drahších smartfónov ho môžete nájsť aj na strane zadnej. Aj Samsung Galaxy A50 má na prednej strane sklo Gorilla Glass 3.

Samsung-Galaxy-A50-Durability-Test-1
Displej na prednej strane odolá aj predmetom ako kľúče a mince

Je poriadne odolné a bežné predmety ako kľúče alebo mince by mu nemali ublížiť. S tými sa spája aj skener odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza v displeji. Skvelá správa je, že jeho fungovanie neovplyvní ani to, keď sa náhodou poškriabe sklo na ňom.

Samsung-Galaxy-A50-Durability-Test-5
Zvyšok konštrukcie ako napríklad rámiky a zadná stena sú vyrobené z plastu

Ostatok konštrukcie je už ale na škrabance náchylnejší. Bočné rámiky spolu s celou zadnou stranou sú totiž vyrobené z plastu. Áno, určite nevyzerá zle a na pohľad si ho môžete pomýliť s hliníkom a sklom, ale je to len plast. A ten sa poškriabe veľmi ľahko. Preto vám odporúčame ochrániť váš Galaxy A50 obalom alebo Dbrand skinom.

Konštrukcia má len jednu maličkú chybu

Keď už sme si povedali o tom, či sa konštrukcia vo vašom vrecku poškriabe, povedzme si, či sa tam náhodou neohne. Je dobrým zvykom youtubera Jerryho každý otestovaný smartfón na záver videa podrobiť testu ohýbania. Aj v ňom Samsung obstál viac-menej v poriadku.

Samsung-Galaxy-A50-Durability-Test-11
Hoci sa počas testu Samsung Galaxy A50 ohýbal dosť, stále fungoval bez problémov

Niekoho môže vystrašiť, ako veľmi sa mobil dokáže ohnúť. Môže za to práve použitie lacnejších materiálov, teda plastov. V jednej časti bolo dokonca počuť puknutie, čo našťastie neovplyvnilo fungovanie ani vzhľad Samsungu. Model Galaxy A50 tak prešiel testom odolnosti.

Náš tip
Aktualizácia Samsung Galaxy A50 prináša Nočný režim a spomalené videá

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+