MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a pripojenie | Konečne USB-C v strednej triede

8-jadrový procesor, výkonný grafický čip a 3 GB RAM sú predzvesťou, že toto zariadenie nebude mať problém s prehrávaním akéhokoľvek typu multimédií. A to je pravda. Na prehrávanie videí môžete použiť aplikáciu Galéria, no ak chcete podporu pre viacero formátov a pokročilé možnosti prehrávania, siahnite radšej po alternatíve. Odporúčame vám napríklad VLC prehrávač.

Náš tip
Predstavujeme Samsung Touchwiz – Multimédiá, prehliadanie internetu a práca s textom (4.časť)

Na prehrávanie hudby je v tomto prípade predurčená aplikácia Hudba Google Play. Ak hľadáte prehrávač s pokročilejšími možnosťami, skúste JetAudio Plus. Ku prehrávaniu hudby nemáme okrem umiestnenia reproduktora žiadne výhrady, zvukový výstup na slúchadlá fungoval bezproblémovo. Rovnako dobre hodnotíme aj kvalitu zvuku z hlasného reproduktora.

Samsung-Galaxy-A5-2017-6

Čo sa pripojení týka, Samsung Galaxy A5 2017 zvláda bezproblémové pripojenie do 3G aj 4G sietí, má NFC a na navigovanie môžete použiť GPS aj GLONAS. Novinkou je konektor typu USB-C, ktorý sa konečne dostal aj do strednej triedy. Nech sa vám použitie tohto konektoru páči alebo nie, jeho prítomnosť v tomto zariadení hodnotíme kladne. Okrem technických inovácií sa totižto tento konektor stane už v najbližšom období štandardom medzi všetkými Android smartfónmi.

Fotoaparát | 16 megapixlové duo

Samsung nás pri výrobe tohto zariadenia prekvapil a do jeho konštrukcie vložil dva 16 Mpix fotoaparáty. Nie však vedľa seba dozadu, ale každý na jednu stranu zariadenia – jeden vzadu a jeden vpredu. Malo by ísť o totožné snímače, čo naznačuje identická clona f/1.9 aj možnosť nahrávať Full HD video. Hoci je rozlíšenie týchto fotoaparátov dostatočne vysoké, ešte má za konkurenciou čo dobiehať.

Častokrát sa nám stalo, že zachytené fotografie boli rozmazané, najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. Keď ale fotka vyšla, tak stála za to. Video je na cenovú reláciu zariadenia nadštandardné a potešila nás aj aplikácia Fotoaparát, ktorá okrem iného ponúka aj profesionálny režim. Ten má ale oklieštené funkcie a ponúka iba nastavenie ISO, vyváženie bielej a meranie expozície. Kvalitu fotoaparátu môžete posúdiť na priložených testovacích záberoch, ktoré si v plnom rozlíšení môžete pozrieť na tomto odkaze.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+