MojAndroid

Samsung Galaxy A34 5G je obľúbeným modelom nižšej strednej triedy. Keďže ide o novší model, zaslúži si dostať aktualizáciu na Android 14 a grafické rozhranie One UI 6.0 medzi prvými. Tak sa zrejme aj stane, keďže používatelia z Indie hlásia príchod štvrtej beta aktualizácie. Ďalšie správy uverejnil web SamMobile.

Samsung Galaxy A34 5G sa onedlho dočká systému Android 14

Štvrtá beta aktualizácia nadstavby One UI 6.0 opravuje niekoľko chýb v systéme a zlepšuje celkovú stabilitu a výkon telefónu. Najnovší firmvér určený pre testerov má označenie A346EXXU4ZWJ8. Reč je o balíku s veľkosťou 606 MB. Aktualizácia na stabilnú verziu operačného systému je už tak pravdepodobne za rohom. Dočkať by sme sa jej mali už v priebehu nasledujúcich dní, prípadne týždňov.

Samsung Galaxy A34
Samsung Galaxy A34 5G onedlho dostane aktualizáciu na stabilný Android 14 | Zdroj: Filip Spevár

Android 14 s novým One UI 6.0 používateľom ponúkne hneď niekoľko nových funkcií, ako napríklad nový rýchly panel, vylepšený vzhľad centra s oznámeniami, zrenovovaný widget prehrávača médií s prepracovanejšími animáciami a rozličné možnosti personalizácie vzhľadu hodín na uzamknutej obrazovke.

Úprava obrázkov bude vďaka novému systému o čosi jednoduchšia a aj ich samotné vytváranie vo fotoaplikácii má byť zhovievavejšie pre začiatočníkov. Zmenil sa vzhľad emojis a niekoho poteší aj nový dizajn widgetu Weather Insights. Noviniek je viac než dosť a viaceré z nich objavíte používaním svojho smartfónu.

Aktualizácie u konkurencie

V našom špeciálnom článku sme sa venovali všetkým telefónom, ktoré by mali dostať Android 14. Odporúčame vám pozrieť sa, či sa v zozname nenachádza aj váš model. Xiaomi ukončuje podporu pre tieto obľúbené modely. Najnovší operačný systém tak už nedostanú. Menšiu aktualizáciu dostal Huawei P60 Pro. Na tá významnejšiu si však používatelia ešte chvíľu počkajú.

Google Pixel 8 séria
Séria Google Pixel 8 | Zdroj: 9To5Google.com

Google Pixel 8 Pro

Na záver zmienime aj novú sériu Google Pixel 8, ktorá pravdepodobne dobehla dĺžku softvérovej podpory iPhonov. Americký gigant sľubuje až 7 veľkých aktualizácií Androidu a stáva sa tak spolu s Fairphone výrobcom, ktorý svoje modely podporuje po najdlhšie obdobie.

Náš tip
YouTube už úplne nespolupracuje s blokovačmi reklám na celom svete

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+