MojAndroid

Smartfóny od Samsungu sú veľmi obľúbené aj vďaka špičkovej dostupnosti pravidelných aktualizácií. V priebehu týždňa spoločnosť predstavila novú aktualizáciu operačného systému na Android 13 pre modelový rad Samsung Galaxy A32. Dňa 7.12. 2022 však prichádza táto aktualizácia aj na modely, ktoré podporujú 5G siete. Portál SamMobile zverejnil bližšie informácie ohľadom nového updatu.

Samsung Galaxy A32 5G a jeho aktualizácia na Android 13

Aktualizácia je zameraná na krajiny v Európe a južnej Amerike. Funkcie a prostredie z Androidu 13 je v smartfónoch od Samsungu zakomponované v nadstavbe One UI 5.0. Firmvérové označenie updatu je A326BXXU4CVK5. V balíčku s aktualizáciou je zahrnutá aj novembrová bezpečnostná záplata, ktorá má za úlohu opraviť niekoľko nedostatkov ohľadom ochrany zariadenia a jeho používateľa.

Rozposielanie aktualizácie je naplánované pre viacero krajín v Európe. V zozname krajín sa samozrejme nachádza aj Slovensko. Preto odporúčame majiteľom smartfónu Galaxy A32 5G aby pozorne sledovali upozornenia ohľadom príchodu nového updatu.

Samsung Galaxy A32 5G - Android 13
Samsung Galaxy A32 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik


V prípade, že si chcete dostupnosť aktualizácií skontrolovať manuálne, môžete tak urobiť prejdením do Nastavení smartfónu a v časti softvérových aktualizácií vyhľadať najnovšie dostupné aktualizácie. Pokiaľ novembrový balíček nebude dostupný, skúste opakovať podobný postup neskôr. Aj napriek tomu, že spoločnosť už oficiálne spustila rozosielanie novej nadstavby One UI 5.0 pre dané modely, je možné že sa na naše územie dostane až o niekoľko dní. Šikovnejší používatelia si ju môžu stiahnuť manuálne z internetovej databázy.

Aktualizuje aj konkurencia

Na aktualizovanie svojich zariadení nezabúda ani konkurencia. Pred nedávnom sa bezpečnostné aktualizácie rozšírili na viaceré modely smartfónov značky Huawei. Svoj plán na pridanie Androidu 13 do svojich zariadení zverejnil aj známy výrobca Asus.

Náš tip
Nay Android Roka 2022: Predstavujeme kategóriu Android tablet

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+