MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2022 je v plnom prúde a vy môžete hlasovať za vaše obľúbené zariadenia v piatich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien. Na to, aby ste boli zaradení do finálneho žrebovania, stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi.

Všetky súťažné kategórie vám postupne predstavujeme, aby ste mali aspoň základný prehľad o nominovaných zariadeniach. Dnes je to kategória Android tablet.

Acer Enduro Urban T3

Prvým modelom v nominácii NAY Android Roka 2022 kategórie Android tablet je Acer Enduro Urban T3. Vyznačuje sa 10-palcovou IPS obrazovkou s rozlíšením 1200 x 1920 pixelov. Pomer strán teda činí 16:10. O výkon sa stará osemjadrový procesor MediaTek i500 MT8385 s maximálnym taktom 2,0 GHz.

Acer Enduro Urban T3
Acer Enduro Urban T3 | Zdroj: store.acer.com

Súčasťou výbavy je samozrejme aj 6000 mAh batéria. Nabijete ju najvyšším možným výkonom 10 W. Pre používateľa je prichystaných 64 GB interného ukladacieho priestoru. Operačná pamäť má 4 GB. Na videohovory poslúži 5 MP predný fotoaparát.

Huawei MatePad 11

Huawei MatePad 11 je skvelým tabletom od tohto čínskeho giganta, ktorý ponúka 10,95-palcový IPS displej. Na ňom sa rozpína rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov. Tešiť sa teda môžete na viac než solídnu výslednú jemnosť obrazu. Núdze niet ani o výkon. V jeho útrobách sa nachádza síce starší, za to však stále veľmi silný čipset Qualcomm Snapdragon 865+ s ôsmymi jadrami a najvyššou taktovacou frekvenciou 2,8 GHz.

Huawei MatePad 11
Huawei MatePad 11 | Zdroj: Huawei

Čipu asistuje 6 GB operačná pamäť. Problémom teda nebude ani multitasking. Vnútorný úložný priestor má kapacitu 128 GB a postačiť by mal drvivej väčšine používateľov. Ak by tomu tak nebolo, poteší, že úložisko sa dá rozšíriť pomocou microSD karty až o 1 TB prídavného priestoru. Vpredu je možné nájsť 8 MP snímač. Vzadu si svoje miesto našiel fotoaparát s rozlíšením 13 MP. Batéria má úctyhodnú kapacitu až 7250 mAh.

iGET RT1

Ďalším zástupcom v kategórii o najlepší Android tablet v ankete NAY Android Roka 2022 je iGet RT1. Ide o tablet, ktorý je vhodný do terénu. Pochváliť sa totiž môže odolnou konštrukciou, ktorú je u konkurencie veľmi náročné nájsť v takejto kvalite. Vyznačuje sa 10,1-palcovou IPS obrazovkou s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov. Procesor MediaTek MT8768WA sa postará o plynulý chod bežných aktivít. Operačná pamäť má 4 GB.

iGet RT1
iGet RT1 | Zdroj: NAY.sk

Kapacita internej pamäte sa zastavila na 64 GB. Podporuje rozšírenie o microSD kartu do kapacity 128 GB. Do pracovného terénu už nebudete musieť so sebou nosiť náhradný zdroj energie. Tablet iGet RT1 má ohromujúcu 10000 mAh batériu, ktorá zabezpečí výbornú výdrž na jedno nabitie. Rozlíšenie zadného fotoaparátu je 16 MP a postačí na zdokumentovanie dôležitých informácií. Toto zariadenie je kvôli veľkej baterke a robustnému spracovaniu aj poriadne ťažké – váži až 860 gramov.

Lenovo Tab P12 Pro

Model Lenovo Tab P12 Pro je jednoznačným kandidátom na najlepší Android tablet pre tento rok. Svedčí o tom svojími parádnymi vlastnosťami, ako 12,6-palcovým AMOLED displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou na úrovni 120 Hz. Rozlíšenie tohto panela činí 2560 x 1600 pixelov, čiže pomer strán je 16:10. Hustota obrazovky sa zastavila na približne 240 pixeloch na palec. Displej podporuje zobrazovanie obsahu v HDR10+. Nechýba prítomnosť technológie Dolby Vision. Dosahuje maximálnu svietivosť na úrovni 600 nitov.

Lenovo Tab P12 Pro pracovná plocha
Lenovo Tab P12 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Niet pochýb o tom, že Lenovo Tab P12 Pro sa vyznačuje výborným výkonom. O ten sa stará čipset Qualcomm Snapdragon 870 5G. Ide síce o starší čip, avšak je veľmi dobrý aj dnes. Vnútorný ukladací priestor má kapacitu od 128 po 256 GB. Možné je jeho rozšírenie prostredníctvom pamäťovej microSD karty. K dispozícii je verzia so 6 GB RAM a aj s 8 GB RAM.

Lenovo Tab P12 Pro titulka
Lenovo Tab P12 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vzadu nájdeme dva snímače. Primárny má rozlíšenie 13 MP. Sekunduje mu ultra-širokouhlý 5 MP senzor. Vpredu máme taktiež dvojicu fotoaparátov. Na videohovory či príležitostné “selfies” využijete 8 MP snímač. Druhý 8 MP senzor slúži na bezpečné odomykanie tvárou. Integrovaný akumulátor má obrovskú kapacitu 10200 mAh a podporuje rýchle 45 W nabíjanie čo rozhodne poteší.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra je absolútnym extrémom v kategórii Android tabletov. Je preplnený najmodernejšími technológiami a poslúži skutočným nadšencom a profesionálom. Má 14,6-palcovú obrazovku s rozlíšením 1848 x 2960 pixelov. To nám dáva výslednú jemnosť asi 240 pixelov na palec a pomer strán 16:10. Reč je o Super AMOLED paneli s vysokou 120 Hz obnovovacou frekvenciou a podporou pre zobrazovanie HDR10+ obsahu. Chránený je odolným sklíčkom Corning Gorilla Glass 5.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Samsung Galaxy Tab S8 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O nekompromisný výkon sa stará čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, vyrobený 4 nm procesom. Pracuje s 8, 12 alebo až 16 GB operačnej pamäte. Používateľ si môže vybrať 128, 256 alebo aj 512 GB pamäťovú verziu. Interné úložisko je dokonca možné rozšíriť ešte o pamäťovú microSD kartu.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra
Samsung Galaxy Tab S8 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra poteší aj prítomnosťou solídnych fotoaparátov. Ten primárny na zadnej strane má rozlíšenie 13 MP. Dopĺňa ho 6 MP ultra-širokouhlý objektív. Na prednej strane je umiestnená dvojica 12 MP senzorov. Jeden je klasický, druhý zas ultra-širokouhlý. Batéria má kapacitu skutočne úctyhodných 11200 mAh a počas nabíjania prijíma energiu maximálnym výkonom 45 W.

TCL NXTPAPER 10s

TCL NEXTPAPER 10s je akýmsi spojením tabletu a čítačky elektronických kníh do jedného zariadenia. Máme tu 10-palcový displej, ktorý sa skladá z desiatich rozličných vrstiev a blokuje škodlivé modré svetlo. Rozlíšenie je Full HD (1920 x 1200 pixelov) a na obrazovku môžete písať vďaka inovatívnemu stylusu T Pen. Vrstva Anti glare zabezpečuje, aby bol zobrazovaný obsah jasne viditeľný z akéhokoľvek uhla pohľadu. Anti blue ray šetrí vaše oči pri dlhšom používaní. No yellowing potom predstavuje hardvérovú ochranu očí, ktorá nemení pôvodné farby obrazovky.

TCL NXTPAPER 10s | Zdroj: TCL

Či už ste profesionálny umelec alebo nie, TCL NXTPAPER 10s vám poskytuje nástroje na oživenie vašej kreatívnej vízie. S použitím T Pen sa dočkáte kreslenia či písania s ultra nízkym oneskorením zobrazovača pre dosiahnutie toho nadprirodzenejšieho pocitu. V útrobách TCL NXTPAPER 10s je ukrytý osemjadrový procesor MediaTek MT8768, ktorému sekunduje 4 GB operačná pamäť. Báť sa teda nemusíte robiť ani viacero aktivít súčasne. Batéria má kapacitu 8000 mAh. Zariadenie váži 490 gramov.

TCL NXTPAPER 10s
TCL NXTPAPER 10s | Zdroj: TCL

Xiaomi Pad 5

Na záver tu máme ešte skvelý Xiaomi Pad 5. Ten disponuje 11-palcovou IPS LCD obrazovkou s rozlíšením 1600 x 2560 pixelov. Pomer strán je teda 16:10 a výsledná jemnosť činí približne 274 pixelov na palec. Poteší 120 Hz obnovovacia frekvencia, podpora zobrazovania 1 miliardy farieb a HDR10+ či prítomnosť technológie Dolby Vision. Čínsky gigant nasadil čipset Snapdragon 860 od spoločnosti Qualcomm.

Xiaomi Pad 5 zadna strana
Xiaomi Pad 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Operačný systém Android 12 plynule beží v spolupráci so 6 GB operačnou pamäťou. Používateľ má možnosť vybrať si pamäťové prevedenie so 128 GB interným ukladacím priestorom, prípadne s 256 GB. Úložisko je typu UFS 3.1. Vzadu nájdete 13 MP snímač. Vpredu sa zas nachádza 8 MP fotoaparát. Batéria o kapacite 8720 mAh podporuje 33 W rýchlu formu nabíjania.

Xiaomi Pad 5 displej
Xiaomi Pad 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako prebieha hlasovanie?

Hlasovanie sa koná na stránke Androidroka.sk od 14. novembra 2022 do 31. decembra 2022. Tu sa môžete zapojiť do hlasovania za vaše obľúbené zariadenia v týchto kategóriách:

  • TOP Android smartfón
  • Inovácia
  • Wearables
  • Smart domácnosť
  • Android tablet

V každej kategórii sú nominované iné zariadenia, a tak jeden model nikdy nefiguruje v dvoch rozdielnych kategóriách. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú zmazané.

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2022 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať množstvo hodnotných cien. Hlavnou cenou je skvelý robotický vysávač a mop v jednom – iRobot Roomba Combo J7+.

Okrem toho sú v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola edge 30 Ultra, Xiaomi 12T Pro, OPPO Reno7 5G Startrails Blue, Nokia G60, produkty od Creative alebo štartovací balík smart domácnosti od HomeSystem.sk.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 3x špeciálnu retro krabicu s legendárnym antivírusom NOD32 a 5x ročnú Premium+ licenciu navigácie Sygic.

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva skvelú audio-dvojicu Creative Live! Mic M3 a Creative Zen Hybrid. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.

Generálny partner NAY

Generálnym partnerom ankety Android Roka je aj tento rok spoločnosť NAY. Každé zariadenie, ktoré sa umiestni na niektorej z prvých troch priečok, bude v e-shope NAY.sk označené príslušným odznakom.

7.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+