MojAndroid

Spoločnosť Samsung pôvodne chcela ukončiť aktualizácie na nadstavbu One UI 5.0 a systém Android 13 do konca roka 2022. Tento optimistický plán sa síce nenaplnil, ale aspoň juhokórejský výrobca pokračuje v aktualizovaní aj lacnejších smartfónov. Podľa portálu GSMArena sa teraz dostalo na lacný model Samsung Galaxy A03.Spolu s ním sa dočkal aj Samsung Galaxy F12, ktorý sa však u nás oficiálne nepredáva.

Súčasťou aktualizácii je aj bezpečnostná záplata systému

Aktualizácia na Android 13 pre Galaxy A03, ktorý je lacným vstupom do sveta Androidu, bola spustená v Srbsku. Odtiaľ by sa mala rozšíriť do ďalších európskych štátov. Označenie firmvéru je A035FXXU2CVL4. okrem nových funkcií systému Android 13 sa používatelia dočkajú aj nadstavby One UI 5.0  s funkciou OCR a vylepšenými Samsung aplikáciami.

Samsung Galaxy A03
Samsung Galaxy A03 | Zdroj: GSMArena.com

Ďalším aktualizovaným smartfónom je Galaxy F12, ktorý je však exkluzívne určený len pre Indiu. V jeho prípade má firmvér označenie F127GXXU3CVL4. Súčasťou aktualizácií je aj novembrová bezpečnostná záplata systému, ktorá opravuje neuveriteľných 46 bezpečnostných chýb a zraniteľnosti.

Dostupnosť aktualizácie s bezpečnostnou záplatou by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak by sa tak nestalo, tak ju môžete vyhľadať a  stiahnuť manuálne v časti Nastavenia > Aktualizácia softvéru > Stiahnuť. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu vášho smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie u konkurencie

 To isté platí aj pre vlajkovú loď vivo X80 Pro. Taktiež poznáme listinu Xiaomi telefónov, ktorých používatelia sa môžu tešiť na príchod Androidu 13. Spoločnosť Huawei zase aktualizovala model Huawei nova 9.

Náš tip
Silvester v 4ke: Trikrát viac volaní a rekordná spotreba dát

3.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+