MojAndroid

Spoločnosť Samsung už viac ako desať rokov používa pre svoje vlajkové lode procesor Snapdragon od spoločnosti Qualcomm. V niektorých modeloch sa však objavil aj Exynos, no zvyčajne bol dostupný iba na európskom a ázijskom trhu. Portál TalkAndroid prináša informáciu o tom, že sa to môže v budúcnosti zmeniť.

Samsung možno použije Exynos aj pre vlajkové lode

Samsung sa rozhodol vykonať kroky, ktoré povedú k zavedeniu procesoru Exynos do viacerých zariadení, vrátane nových vlajkových lodí. Spoločnosť už na tomto pláne údajne pracuje vyše roka. Toto rozhodnutie urobil Samsung pravdepodobne z ekonomického hľadiska, keďže sa to podľa obchodného výpisu spoločnosti môže v budúcnosti viac oplatiť.

Samsung Galaxy S24
Samsung Galaxy S24 | Zdroj: Tomáš Kanálik

V správe sa píše, že Samsung minul na mobilné procesory v roku 20238,87 miliardy dolárov. Táto suma však predstavuje až 3,1 % nárast oproti roku 2021. Štatistiky ukazujú, že v roku 2021 spoločnosť minula na procesory 7,63 miliardy dolárov a o rok neskôr suma vzrástla až na 11,38 miliárd. Prečo je to tak?

Za prudký nárast výdavkov môže zvyšovanie cien procesorov na trhu

Ich predajná hodnota stúpla až o 30 %. Práve preto by bolo pre Samsung výhodnejšie spoľahnúť sa na vlastný čipset Exynos. Ten spoločnosť implementovala do svojich vlajkových lodí, no verzie, ktoré ním disponovali boli odosielané na trhy mimo Spojených Štátov. Avšak napríklad séria Galaxy S22 trpela všeobecnými problémami s používaním. Tento problém viedol k rozhodnutiu použiť pre sériu Galaxy S23 práve procesor Snapdragon SoC a tým sa náklady spoločnosti zvýšili.

Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Čo sa týka samotných ekonomických štatistík, oveľa výhodnejšie by bolo pre spoločnosť používanie svojich vlastných Exynos procesorov. Špekuluje sa o tom, že sa Samsung plánuje k ich implementovaniu vrátiť. Tieto dohady potvrdil viceprezident spoločnosti svojím vyjadrením, v ktorom povedal, že sa Exynos 2400 vracia do ich smartfónov. Môžeme ho teda pravdepodobne očakávať v ďalších vlajkových lodiach spoločnosti, a to aj na našom trhu.

Náš tip
Ďalšia sociálna sieť prinesie po vzore Netflixu možnosť hrania hier

19.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+