MojAndroid

Samsung je už dlhšiu dobu známy tým, že svoje zariadenia predstavuje obvykle v dvoch rôznych verziách. Tie sa zvyčajne nelíšia ničím iným, iba použitým procesorom a každá z nich je určená pre iný svetový trh.

Dôvod, prečo to Samsung robí, je ten, že čip Exynos pochádzajúci z ich vlastnej dielne nepodporuje pripojenie k sieťam LTE. V niektorých častiach sveta je už ale LTE veľmi rozšírené a dokonca prítomnosť LTE môže byť pre niektorých užívateľov rozhodujúcim faktorom pri kúpe nového zariadenia. Preto Samsung na takéto trhy dodáva zariadenia s inými čipmi, väčšinou od spoločnosti Qualcomm, ktoré obsahujú integrovaný LTE prijímač.

To sa ale v blízkej budúcnosti zrejme zmení. Samsung oficiálne predstavil nový Exynos ModAp, ktorý už obsahuje vstavané LTE. To je pre kórejského giganta významná udalosť, keďže v budúcnosti sa bude chcieť zrejme úplne osamostatniť a ponúkať zariadenia iba so svojimi procesormi. Štvorjadrový Exynos ModAP podporuje LTE kategórie 4, pričom pripojiť sa dokáže aj na 2G a 3G siete. Okrem toho ale prichádza nový čip aj s vylepšeným spracovaním grafických dát, vďaka čomu bude možné natáčať video vo vysokej kvalite, ale aj hrať graficky náročné hry bez akýchkoľvek problémov. Samsung tiež predstavil prídavný čip Exynos RF, ktorý bude mať na starosti pripojenie k najrôznejším sieťam a ktorý bude pracovať najlepšie práve s Exynos ModAP.

samsung-exynos-1024x637

Tieto novinky zrejme ešte nejaký čas v Samsung zariadeniach neuvidíme, ale ak by sa podarilo spoločnosti dotiahnuť novú technológiu na vyššiu úroveň, možno už nový Samsung Galaxy Note 4 bude mať práve čip Exynos ModAP. V každom prípade sa zariadenia s takýmto čipom budú možno predávať aj u nás. Iba tento týždeň uviedol do prevádzky svoju LTE sieť operátor Orange, ktorý tak doplnil už pomerne slušne vybudovanú sieť od Telekomu. V priebehu roka bude počet užívateľov sietí novej generácie stále rásť, a tak je možné, že aj na slovenský trh sa dostanú zariadenia s najnovšími čipmi od Samsungu.

Zdroj: Samsung via Android Central, Pocketnow

11.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+