MojAndroid

Spoločnosť Samsung vydala aktualizáciu aplikácie fotoaparátu Expert RAW, ktorá prináša v experimentálnej podobe zaujímavú funkciu – ND filter. Informáciu priniesol portál GSMArena.

K čomu slúži ND filter?

Expert RAW je pokročilá aplikácia pre fotoaparáty, ktorá poskytuje manuálne ovládanie parametrov snímania. Zároveň ukladá snímky vo vysokokvalitnom formáte RAW, ponúka širší dynamický rozsah a umožňuje funkcie, ako je napríklad astrofotografia. Teraz spoločnosť Samsung pridala do zoznamu funkciu ešte ND filter.

Samsung Expert RAW
ND filter v Samsung Expert RAW | Zdroj: GSMArena.com

Ide o filter, ktorý možno použiť na zníženie svetla vstupujúceho do objektívu. Používa sa na fotografovanie s dlhou expozíciou za bieleho dňa a iných jasných podmienok. Ak napríklad chcete vytvoriť snímku počas dňa s rozmazaným pohybom, napríklad pri zachytávaní vodopádu, vyžaduje sa pomalá rýchlosť uzávierky. Pomalá rýchlosť uzávierky počas dňa však môže spôsobiť, že konečný obrázok bude príliš svetlý a preexponovaný

A práve v takých prípadoch sa používajú ND filtre. ND filtre sú v podstate slnečné okuliare pre fotoaparát na fotografovanie počas dňa s dlhou expozíciou. Zabraňujú preexponovaniu záberu a zároveň pomáhajú fotoaparátu zachovať výhodu nízkej rýchlosti uzávierky Zvyčajne sú to fyzické filtre pre fotoaparáty, ale dajú sa simulovať aj softvérovo.

Ako spustiť ND filter v Expert WAW?

Po nainštalovaní najnovšej verzie Expert RAW z Galaxy Store nájdete funkciu ND filtra v sekcii Expert RAW Labs v nastaveniach aplikácie. Túto funkciu uvidíte v pravom hornom rohu hľadáčika zobrazenú ikonkou s nápisom ND. Po jej stlačení si môžete prispôsobiť silu filtra v násobkoch dvoch (od 2 do 1 000) podľa množstva slnečného svetla.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 oficiálne: Viac výkonu pre strednú triedu
17.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+