MojAndroid

Skladacie smartfóny sú čoraz populárnejšími zariadeniami a reaguje na to aj líder v tomto segmente Samsung. Tento rok by sme mali od neho dočkať modelov Samsung Galaxy Z Fold5 a Z Flip5, ale už v roku 2024 by mohol údajne predstaviť až 6 skladacích zariadení. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Samsung Galaxy Z Flip4
V súčasnosti má Samsung na trhu skladací smartfón Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung bude v nižších modeloch skladacích smartfónov využívať displeje spoločnosti BOE

Informácia sa opiera o tvrdenie Twitter účtu @RGcloudS, podľa ktorého plánuje Samsung v budúcom roku urobiť veľa  zmien vo svojom portfóliu smartfónov a tabletov. Značka by podľa neho mohla budúci rok uviesť na trh až 6 skladacích zariadení. Novinkami budú údajne Samsung Galaxy Z Flex, Z Fold Ultra, Z Flip Ultra a najmä tablet Galaxy Z Tab. Samozrejme by mali byť predstavené aj tradičné modely Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6.

Modely s označením Ultra by mali používať nové 4K displeje od Samsungu, zatiaľ čo štandardné modely budú mať klasický QHD displej vyrobený spoločnosťou BOE. V prípade modelu Galaxy Z Flip6 my to mal byť 2K displej od Samsungu alebo FHD displej od spoločnosti BOE. Samsung Galaxy Z Flex by sa mal na rozdiel bežných skladacích smartfónov skladať na tri časti. Tablet Galaxy Z Tab zase ponúkne po rozložení výrazne väčší displej.

Samsungu Galaxy S24+ sa budúci rok asi nedočkáme

Twitter účet zároveň tvrdí, že Samsung sa pripravuje na uvedenie novej série smartfónov strednej triedy s označením Galaxy K. Parametrami by mal byť podobný obľúbenej sérii Galaxy A. Zdroj tiež tvrdí, že kórejská spoločnosť  budúci rok nevydá model Samsung Galaxy S24+ a namiesto neho uvedie na trh nový prémiový model v rámci tejto vlajkovej série. Samozrejme sú to všetko nepotvrdené informácie a realita môže byť iná.

Náš tip
Google čelí obrovskej kritike používateľov. Môže za to funkcia vyhľadávania
27.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+