MojAndroid

Na trhu sa aktuálne nachádza niekoľko skvelých skladacích smartfónov od rôznych výrobcov. Medzi najpopulárnejších patrí jednoznačne Samsung, ktorý so svojou sériou Galaxy Z Flip smartfónov zožal veľký úspech.

Na konci minulého roka predstavila skvelú skladačku aj značka Motorola. Podľa informácií z portálov Gizmochina a PhoneArena uniklo niekoľko fotografií o ďalších pripravovaných modeloch skladacích smartfónov od oboch spoločností.

Samsung Galaxy Z Flip5

Na sociálnej sieti Twitter sa už aktuálne nachádza niekoľko variantov, ako by mohol vyzerať Samsung Galaxy Z Flip5. Používateľ Iceuniverse zverejnil štvorcový návrh vonkajšej obrazovky. Podľa neho by mali byť fotoaparáty zabudované v displeji.

Cieľom je pravdepodobne nastavenie novej méty vo veľkosti vonkajšieho displeja a prekonanie ostatných konkurenčných modelov. Displej pravdepodobne poslúži na to, aby majitelia mohli riešiť bežné úlohy aj počas toho, ako bude zariadenie zatvorené.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aktuálne najnovší model Galaxy Z Flip4 ponúka na vonkajšom modeli len zobrazovanie miniaplikácií, ako napríklad “Hudba” alebo “Počasie.” Okrem odhadovaného dizajnu zatiaľ o ďalšom modeli nič viac nevieme. Niektorí odborníci si myslia, že smartfón bude poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ktorý juhokórejská spoločnosť použila v najnovšej sérií Galaxy S23.

Motorola Razr 2023

Najnovší skladací smartfón značky Motorola, ktorým je Motorola Razr 2022 má už teraz na vonkajšej strane 2,7-palcový displej. Podľa nových uniknutých informácií spoločnosť pripravuje ďalší a vylepšený model skladačky. Firma podľa informácií plánuje rozšíriť externý displej až na 3,6-palca.

Motorola Razr 2023 - Samsung
Motorola Razr 2023 | Zdroj: Gizmochina.com

Na vrchnej strane zadnej konštrukcie sa budú nachádzať dva objektívy. Najväčším lákadlom je jednoznačne veľký externý displej, ktorý ponúkne používateľom viacero možností na spravovanie upozornení a otváranie rôznych aplikácií.

Motorola razr 2022
Motorola Razr 2022 | Zdroj: Motorola


Nová Motorola Razr 2023 bude určite veľkým konkurentom pre skladacie smartfóny od spoločnosti Samsung. Zatiaľ však ide len o návrhy dizajnov a displejov, ktoré výrobcovia pravdepodobne ešte plánujú upraviť. Predstavenie nového Samsungu je odhadované na august 2023. Kedy uvidíme finálnu verziu skladacieho smartfónu od Motoroly zatiaľ nevieme.

Náš tip
Populárna hra Angry Birds bude zajtra odstránená z obchodu Google Play

23.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+