MojAndroid

prvý diel jednej z najpopulárnejších mobilných hier Angry birds, podľa ktorej vznikli aj dva celovečerné animované filmy, bude čoskoro odstránený z obchodu Google Play. Kedy sa tak stane a aký je k tomu dôvod, prezradil portál TrustedReviews.

Pôvodná hra Angry Birds končí v Google Play už zajtra

Pôvodná hra bude vyradená z obchodu Google Play už od zajtra, 23. februára, čo znamená, že máte posledný deň na jej stiahnutie. Majitelia Apple iPhonov a iPadov si budú stále môcť kúpiť pôvodnú hru, ale pod novým názvom Red’s First Flight. Hra sa bude dať samozrejme naďalej hrať na všetkých zariadeniach, ktoré si ju už stiahli. Vysvetlenie tohto kroku zverejnilo herné štúdio Rovio na svojom oficiálnom Twitter účte.

Dôvodom tejto radikálnej zmeny je, že pôvodný Angry Birds údajne nepriaznivo ovplyvňuje „širšie portfólio hier Rovio“. Prečo je to tak, nebolo vysvetlené, ale predpokladá sa, že to má niečo spoločné s platením za hru. Prvý diel série sa totiž normálne kupoval, zatiaľ čo ďalšie hry boli na stiahnutie zadarmo s platbami priamo v aplikácii.

Je dôvodom odstránenie nižšia ochota Android používateľov nižšia ochota platiť za hry?

Množstvo príležitostných hráčov na platforme Android, ktorí chceli vyskúšať Angry Birds, si pochopiteľne stiahlo najprv pôvodnú hru s názvom Angry Birds za 99 centov. Následne už ale nesiahli po ďalších pokračovaniach s platbami priamo v aplikácii. Pre herné štúdio Rovio je takýto postup príležitostných hráčov finančne nevýhodný.

Navyše používatelia Android smartfónov nie sú tak ochotní platiť za hry ako používatelia Apple zariadení. Napriek tomu, že má platforma iOS podstatne menší podiel na trhu než Android, tak pre herné štúdia produkuje väčšie príjmy. To je asi aj dôvodom, prečo hra zostane na Apple zariadeniach pod novým názvom. Odstránením pôvodnej hry chce pravdepodobne Rovio tlačiť Android používateľov k hraniu pokračovaní.

Unknown app
Unknown app
Developer: Unknown
Price: To be announced
Náš tip
vivo X90 Pro prichádza na Slovensko. Poznáme cenu, pripravený je aj darček
22.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+