MojAndroid

Na trhu smartfónov sa výrobcovia pretekajú nielen v tom, koľko ktorý predá smartfónov. Bojujú aj o najmenšie rámčeky displeja, najvyšší možný výkon, alebo po novom aj najvyšší počet megapixelov. To sa týka nielen selfie kamery, ale hlavne zadného fotoaparátu. Xiaomi nedávno ohlásilo senzor s rozlíšením 64 megapixelov. Komu by to však nestačilo, Samsung chystá čosi väčšie. Jeho senzor bude mať neuveriteľných 108 Mpix.

Nie je určený na fotenie 108-megapixelových záberov

Ak ste si už brúsili zuby na to, ako budete kamarátom ukazovať svoje skvelé fotky, ktoré budú mať 108 Mpix a úchvatné rozlíšenie 12032 x 9024 pixelov, budete možno sklamaní. Natívne totiž nebude tento snímač nastavený na takéto rozlíšenie, informoval web GSMArena.

Senzor s rozlíšením 108 MP bude natívne fotiť 27-megapixelové zábery

Senzor bude spájať 4 pixely do jedného. Dnes to už robia smartfóny, ktoré dostali 48-megapixelový fotoaparát. Takto ale výsledné zábery nebudú mať 12, ale 27 megapixelov. Ak by ste predsa len chceli odfotiť aspoň jeden záber v plnom rozlíšením, pravdepodobne to bude možné cez Pro režim fotoaparátu. Výhodou spájania viacerých pixelov do jedného je väčšia priepustnosť svetla a tým samozrejme aj lepšie a svetlejšie nočné fotografie.

Prekvapením možno pre niekoho bude, že senzor od Samsung ISOCELL sa pravdepodobne prvýkrát ukáže v smartfóne Xiaomi Mi Mix 4. Špekulovať by sme mohli aj o tom, že by sa dostal do nových modelov Galaxy S11, na to je ale asi priskoro. Dobrou správou je, že ak ho naozaj Xiaomi plánuje použiť, stane sa tak ešte tento rok.

Náš tip
Samsung Galaxy S11 príde s revolučným fotoaparátom

11.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+