MojAndroid

Spoločnosť Samsung vo svojich tohtoročných vlajkových lodiach Galaxy S10 ponúkal naďalej “len” rýchle nabíjanie s výkonom 15 W. V nedávno predstavenom modeli Samsung Galaxy A70 už ale prišla prvýkrát s výkonom 25 W. Na tejto hodnote ale nechce juhokórejský gigant skončiť. Na svojom blogu teraz oznámil, že vyvinul dva nové regulátory napájania (power controller), ktoré by mali v budúcnosti umožniť rýchle nabíjanie s výkonom až 100 W nielen v smartfónoch.  Pôjdu využiť aj v tabletoch, laptopoch alebo monitoroch.

Prvý regulátor SE8A podporuje Secure Element aj USB Type-C autentifikáciu. Tým pádom nebude možné pri nabíjaní zariadenie nijako hacknúť neschválenými zariadeniami. Druhým regulátorom MM101 dokáže detegovať vlhkosť prostredia, čím zaručí bezpečné nabíjanie bez poškodenia zariadenia. Predstavené regulátory napájania obsahujú ochranu proti prepätiu, splňujú špecifikáciu USB Power Delivery 3.0 (USB-PD 3.0) a majú eFlash pamäť pre aktualizáciu softvéru na diaľku formou FOTA. Či sa nové regulátory napájania objavia aj v chystanom Samsung Galaxy Note 10 nie je potvrdené, ale ani vylúčené. Neskôr by sa ale mali objaviť aj v zariadeniach iných výrobcov.

30.5.2019
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+