MojAndroid

Ak aspoň trošku sledujete dianie vo svete počítačových či konzolových hier, pojem PUBG vám nemusíme predstavovať. Hra Playerunknown’s Battlegrounds sa v posledných mesiacoch vyšplhala na špicu obľúbenosti počítačových hier a od decembra minulého roku dobýva aj konzolový svet na Xbox One. Bolo preto iba otázkou času, kým sa dočkáme mobilného spracovania tohto fenoménu. Zatiaľ najvernejšou podobou hry vo svete mobilných zariadení je titul Rules of Survival.

Battle Royale so skvelým mobilným zážitkom

Tí z vás, ktorí nevedia, o čom je reč, Playeruknown’s Battlegrounds je hra postavená na žánri Battle Royale – ide o strieľačku v deathmatch režime, kde proti sebe hrá 100 (alebo viac) hráčov na jednej obrovskej mape a hrá sa dovtedy, kým nezostane jediný preživší.

Kým PUBG sa teší obrovskému záujmu počítačových hráčov, už aj na konzole sa stretla s kritikou kvôli náročnejšiemu ovládaniu. Preto chvíľu trvalo, kým sa objaví mobilná verzia hry s rozumnou hrateľnosťou. V Číne sa už testuje aj oficiálna mobilná verzia hry PUBG a titul Rules of Survival sa inšpiroval práve tu.

Fantastická optimalizácia a skvelá hrateľnosť

Komplexnosť hry akou je PUBG je naozaj náročné preniesť do mobilného sveta dotykových obrazoviek, no vývojárom hry Rules of Survival sa to aspoň z časti podarilo. Hoci hra neponúka rovnaký herný zážitok ako plnohodnotná konzolová či počítačová verzia, optimalizácia pre mobilné zariadenia je skutočne fantastická.

Týka sa to ovládania, ale aj celkovej hrateľnosti a prispôsobení, ktoré sú špecifické pre smartfóny a tablety. Vašu postavu ovládate virtuálnymi joystickmi a na obrazovke máte rozmiestnené ďalšie ovládacie prvky. Tie sú ale veľmi dostupné a intuitívne. Chválime napríklad zobrazenie ikony pre strieľanie na ľavej aj pravej strane – vďaka tomu môžete v niektorých situáciách hýbať svojou postavou a zároveň strieľať a v iných zasa hýbať iba zbraňou a strieľať.

K dispozícii sú až tri režimy ovládania, takže je iba na vás, ktorý si zvolíte. Jednotlivé prvky ovládania si potom môžete sami prispôsobiť tak, ako vám to najviac vyhovuje.

Optimalizované sú ale aj vlastnosti celej hry. Na mapke vždy vidíte, ako ďaleko ste od bezpečnej zóny. Váš kompas vám zasa naznačuje, odkiaľ ide zvuk (kroky alebo výstrely), takže aj bez slúchadiel sa viete v hre lepšie orientovať. Zbieranie zbraní a výbavy zo zeme je zasa zjednodušené tak, že keď prídete ku kôpke výbavy na zemi, rovno sa zobrazí zoznam, z ktorého si môžete zobrať, čo chcete.

Množstvo prispôsobení a skvelá grafika

Výsadou hry Rules of Survival oproti iným podobným mobilným titulom je najmä krásna grafika. Tú si navyše môžete nastaviť presne podľa vašich predstáv a podľa možností vášho zariadenia. Hodnotenia hry v obchode Play sú plné pozitívnych názorov majiteľov zariadení s cenovkou pod 300 EUR, takže v žiadnom prípade nejde o titul určený iba pre majiteľov vlajkových lodí.

Ak ale máte výkonnejšie zariadenie, môžete sa tešiť na naozaj peknú grafiku a skvelé detaily. Všetko si pritom môžete prispôsobiť – ak napríklad plánujete hrať dlhšie, môžete si zvoliť menej detailov a batéria vám vydrží dlhšie. Ak máte nabíjačku po ruke, môžete sa prepnúť do “High FPS” módu a hra tak bude ešte plynulejšia.

My sme ju testovali na smartfóne Huawei Mate 10 Pro a nemali sme absolútne žiadne problémy. Hra si spoľahlivo držala FPS aj v situáciách, keď sa stretlo viacero hráčov. Okrem toho, načítanie hry a spustenie samotného zápasu je veľmi rýchle a všetko v hre je nanajvýš plynulé a odladené.

Dostupná úplne zadarmo + prvé dojmy

Hra Rules of Survival je v obchode Play dostupná úplne zadarmo, no uvidíte tu informáciu o dostupných nákupoch v aplikácii. Nemusíte sa ale zľaknúť – za tieto nákupy si viete vylepšiť iba vzhľad vašej postavy, takže súperi nebudú mať pred vami výhodu v prípade, že do hry zainvestujú. Ide iba o kozmetický doplnok tak, ako v prípade hry PUBG či podobného titulu Fortnite.

My sme už hru vyskúšali a venovali sme jej niekoľko hodín. V porovnaní s PUBG ide o trochu odlišný herný zážitok. Hra nie je natoľko realistická a je viac prispôsobená zábavnejšiemu hernému štýlu. To nám ale úplne neprekážalo. Rules of Survival má oveľa rýchlejší spád – jedna hra trvá približne 15 minút.

Aj tu platí, že hru si najlepšie užijete so slúchadlami, no pomôcky na mape vám umožnia zahrať si ju aj bez slúchadiel. Ovládanie je naozaj veľmi intuitívne a po chvíľke si naň zvyknete. Hra je vynikajúco optimalizovaná pre dotykové displeje a hoci má nereálne zábavné prvky, v situáciách, keď v hre zostáva posledných pár hráčov, sa napätie vystupňuje rovnako ako pri PUBG. Dajte nám v diskusii vedieť, ako sa vám hra páči a prípadne sa podeľte o nejaké ďalšie alternatívy, ktoré ponúkajú podobný herný zážitok žánru Battle Royale na smartfóne.

Verzia: 1.144302.149250
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.144302.149250
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+