MojAndroid

Koncom júna 2021 sa vo svete smartfónov udiala zaujímavá vec. Značka OPPO sa oficiálne rozhodla vstúpiť na slovenský trh. Aké novinky tento krok prinesie, a čo presne to znamená pre zákazníkov sme zisťovali priamo cez slovenské zastúpenie tejto spoločnosti. Na naše otázky odpovedal Libor Svitok, OPPO Sales Director, OPPO Slovakia.

OPPO je pre Slovákov neznámou značkou. Povedzte nám niečo o histórii spoločnosti.

V túto chvíľu je OPPO štvrtým najväčším výrobcom smartfónov na svete. Firma vznikla v roku 2004 a to najskôr ako výrobca MP3 prehrávačov. Potom sa začala sústrediť aj na smartfóny a ďalšie technológie. Od roku 2010 potom zo svojho domovského trhu postupne expandovala do sveta. No a na konci júna potom oficiálne vstúpila súčasne na slovenský, český aj maďarský trh.

Aké modely momentálne OPPO ponúka na Slovensku?

Aktuálne sú v ponuke dostupné dva 5G smartfóny strednej triedy, OPPO Reno5 5G a OPPO Reno5 Z. Do predaja išli taktiež slúchadlá OPPO Enco Air.

Prídu v budúcnosti aj nejaké vlajkové lode?

Aktuálne aj s ohľadom na vysoko konkurenčné prostredie nemôžeme potvrdiť naše presné produktové plány do budúcna. Avšak na globálnych trhoch pravidelne vlajkové lode predstavujeme. Úprimne veríme, že tomu tak v budúcnosti bude aj na našom trhu.

OPPO sa chce na Slovensku zamerať na 5G modely. Budú mať podporu u operátorov?

Áno, aktuálne uvedené smartfóny radu Reno5 už majú plnú podporu u troch najväčších slovenských operátorov. Aj v budúcnosti bude väčšina našich telefónov s podporou 5G.

Aké kroky podniká OPPO v súvislosti s ekológiou?

Nie len vďaka našim korporátnym farbám robíme v tejto oblasti množstvo krokov. V nedávnom čase sme na túto tému predstavili detailný report. OPPO napríklad dlhodobo pracuje na znížení množstva použitých plastov, spotrebovanej vode vo výrobe alebo na ľahkej výmene a oprave telefónov. Ďalej sa taktiež efektívnou recykláciou snažíme obmedzovať množstvo produkovaných odpadov. Tých oblastí, kde pracujeme na tzv. zelených inováciách, je naozaj mnoho. Viac informácií a detailné čísla ďalej nájdete v rámci nami publikovaného Sustainability reportu.

Povedzte nám niečo o nadstavbe ColorOS, aká je a aké funkcie ponúka?

ColorOS je unikátna nadstavba na Androide s plným využitím Google služieb. Obsahuje celý rad nadštandardných funkcií, počínajúc možnosťou customizácie používateľa až treba k pokročilým herným módom. Ďalej ovláda napríklad špeciálny hráčsky a privátny mód. ColorOS je odladený čo do jednoduchosti ovládania aj v rámci plynulosti chodu telefónu.

Libor Svitok, OPPO Sales Director, OPPO Slovakia | Foto: OPPO

Čo je cieľom OPPO na Slovensku? Komu chce konkurovať?

OPPO je globálne veľmi silnou a ambicióznou značkou. Nie inak tomu bude aj na Slovensku. Nejde nám však len o čo najrýchlejší rast predajov značky. Najprv spotrebitelia musia porozumieť našej unikátnej ponuke a zariadeniu značky, ktoré sa výrazne líšia od väčšiny konkurentov na trhu. Čo je aj našou prvou úlohou. Značku predstaviť koncovému používateľovi. Nasledovne budeme pracovať na tom, aby bola značka tak populárna ako na iných trhoch a dosiahla veľmi silnej pozície aj v rámci slovenského trhu. Vzhľadom k tomu, že je značka OPPO prémiovým a inovatívnym výrobcom technológií, našimi hlavnými konkurentmi budú hlavne značky, ktoré sú v tejto oblasti silné.

Ako je to so softvérovou podporou? Ako dlho budú dostávať aktualizácie novo predstavené modely?

U aktuálne predstavených modelov OPPO určite zaistí softwarovú podporu na dve vyššie verzie Androidu. Samozrejmosťou sú potom priebežné bezpečnostné aktualizácie.

Ako je to s užšou spoluprácou OPPO a OnePlus? Môžeme očakávať, že sa nadstavby spoja do jednej?

Aktuálne jednanie o užšej spolupráci medzi oboma spoločnosťami stále prebiehajú a presnú podobu budúcej spolupráce a koexistencii teda nie je možné viac upresniť. Doposiaľ prišlo predovšetkým k posilneniu spolupráce v oblasti výskumu.

Čím chcete zaujať, respektíve odlíšiť sa od konkurencie, ktorá je pomerne silná?

V oblasti smartfónov je to určite podpora 5G, kvalitným a inovatívnym dielenským spracovaním, kvalitnými fotoaparátmi alebo vlastnou  patentovanou technológiou super rýchleho nabíjania SuperVOOC.

Aké výhody prinesie zákazníkom na Slovensku to, že je tu lokálne zastúpenie?

Výhod pre koncových zákazníkov je celý rad. V prvom rade je to jednoduchá dostupnosť telefónov v ponuke významných operátorov a retailerov. S tým súvisí aj široko pojaté lokálne testovanie všetkých GSM sietí vrátane 4G a 5G. Ďalej potom nastavenie komplexných servisných služieb a lokálneho servisu, ktoré zákazníci ocenia v prípade opráv. Ďalej by som taktiež zmienil plnú lokalizáciu našich komunikačných kanálov a napríklad taktiež spustenie zákazníckej linky. Výhodou sú taktiež určite rýchlejšie a presnejšie informácie a servis smerom k novinárom a médiám.

Náš tip
Recenzia Oppo Reno 5 5G: Vydarený vstup na slovenský trh
4.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+