MojAndroid

Spoločnosť Google počas konferencie Google I/O 2016 predstavila novú funkciu Family Library. Tá sa iba pripravovala a mala umožniť zdieľanie platených aplikácii v celej rodine. Malo by ísť o špeciálny rodinný plán podobný tým, ktoré existujú pri predplatných službách ako Spotify. Teraz sa funkcia Google Play Family Library stáva oficiálnou a začína byť sprístupňovaná v mnohých častiach sveta.

Odteraz bude možné v obchode Play zakúpiť si aplikácie, hry, filmy, seriály či knihy a zdieľať ich  v celej vašej rodine. Takto by ste zdieľali aj materiálny obsah a teraz to môžete spraviť aj s tým digitálnym. Nie všetok obsah ale bude možné takto zdieľať. Novú funkciu musia do svojich aplikácií zakomponovať aj vývojári, a tak je možné, že aspoň spočiatku bude množstvo dostupného obsahu pre zdieľanie obmedzené.

Súčasťou rodinnej knižnice ale nebude predplatné pre službu Hudba Google Play. To si budete musieť aj naďalej kupovať samostatne, no aj v tomto prípade máte k dispozícii rodinný plán. Prakticky všetok ostatný obsah ale budete môcť zdieľať s vašimi najbližšími. Do rodinnej knižnice môžu mať prístup až šiesti členovia rodiny. A čo vtedy, ak maj’u niektorí vaši príbuzní zariadenia s iOS? Jednoducho s nimi môžete zdieľať filmy, seriály či knihy. Nová služba je zatiaľ dostupná v Austrálii, Brazílii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Taliansku, Japonsku, Mexiku, na Novom Zélande, vo Veľkej Británii a aj v USA. Na začiatku bude nutné vytvoriť si takýto rodinný plán priamo na webe (u nás zatiaľ nefunguje) a následne sa už môžete tešiť zo zdieľaných aplikácií a obsahu vo vašej rodine.

Zdroj: Google

28.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+