MojAndroid

Téme inteligentnej domácnosti sme sa venovali v nedávnom článku, v ktorom sme opisovali priebeh testovania predlžovačky Smart power od výrobcu Revogi. Obľúbenosť spomínaných typov zásuviek v značnej miere narastá najmä kvôli energetickej úspore energií. Možnosť regulácie spotreby energie pomocou vzdialeného ovládania umožňuje užívateľovi pomocou smartfónu udržať kontrolu nad napájaním elektronických zariadení a tým regulovať aj svoju spotrebu.

Náš tip
Revogi Smart Power: Zásuvky pre inteligentné domácnosti | TEST

Našim testom sme podrobili ďalší produkt od výrobcu Revogi. Tentokrát ide o jednoduchší typ zásuvky Smart Meter Plug, ktorá využíva na komunikáciu so smartfónom Bluetooth. Zásuvku je možné zapojiť do zabudovanej zásuvky v stene, či do niektorého z portov na predlžovačke. Následne už len zapojíte váš spotrebič do smart zásuvky a pomocou Android aplikácie sledujete svoju spotrebu, či vzdialene ovládate napájanie svojho zariadenia.

smart power plug_balenie

Vyhotovenie zásuvky je z plastového materiálu. Nadizajnovaný lem vo vrchnej časti plug-u pôsobí nenápadne, no po zapnutí sa lem rozsvieti na zeleno. V tele nájdete vnorené tlačidlo ON/OFF, ktoré je taktiež podsvietené v zapnutom stave zelenou farbou.

Inteligentnú zásuvku s rozmermi, 54,8 x 54,8 x 71,5 mm je vhodnejšie zapojiť do zásuvky zabudovanej v stene, nakoľko jej rozmery presahujú štandardné rozostupy v predlžovačkách. V takomto prípade musíte nechať jednu susednú zásuvku voľnú. Zásuvka je určená pre elektrickú sieť s napätím 220-240 pri frekvencii 50/60 Hz. Jej maximálne prúdové zaťaženie je 16 A. V plug-e je integrovaná nadprúdová ochrana 17,6 A. Merač príkonu spotrebiču je schopný podľa výrobcu merať v rozsahu 0-4200 W (4200 W je možné dosiahnuť pri prúde 17,5 A/240 V).

Kontrola spotreby

Pomocou aplikácie SmartMeter kontrolujete spotrebu energie priamo za chodu. Po spárovaní sa so zásuvkou pomocou bluetooth technológie, vás uvíta jednoduché prostredie aplikácie s niekoľkými možnosťami využitia. Okrem aktuálnej spotreby môžete sledovať aj náklady za energie v danom dni, týždni, či mesiaci. Praktické využitie má aj časovač, ktorým môžete nastaviť režim vypnutia/zapnutia napájania pripojeného zariadenia. Nechýba ani funkcia nastavenia plánovaného rozvrhu. Skvelá vec v prípade, kedy váš notebook je neustále napájaný zo siete, avšak v čase úplného nabitia a nečinnosti v nočných hodinách ho viac nepotrebujete napájať. Režim vypnutia si môžete nastaviť na vybrané dni v týždni, vždy v rovnakú hodinu. V prípade viacerých zásuviek môžete kombinovať časovače a plánovanie rozvrhov pre všetky dostupné smart zásuvky.

Záverečné hodnotenie 

Pri testovaní sme preskúmali všetky funkcie, ktoré Smart meter plug ponúka a spoľahlivosť funkcionality hodnotíme pozitívne. Jednoduchosti smart zásuvky zodpovedá aj cena, ktorá je vyčíslená na 36 €. Možnosť ovládania cez BT rozhranie je postačujúce, pokiaľ sú vaše zariadenia v dosahu do 15 m. Ak ste častejšie na cestách a potrebujete mať neustále pod kontrolou aj svoje spotrebiče, vhodnejším riešením budú pre vás zásuvky s možnosťou ovládania cez wifi. Ak však uvažujete o vytvorení smart domácnosti, Revogi produkty vám poskytnú kvalitné zariadenia s moderným dizajnom a jednoduchým prístupom cez aplikáciu.

Náš tip
Revogi Smart Power: Zásuvky pre inteligentné domácnosti | TEST

8.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+