MojAndroid

Ak vám vadí, že Google je už plný reklám, tak vás asi nepoteší ako budú vyzerať v novom Google vyhľadávaní s podporou prvkov umelej inteligencii (AI) tzv. Search Generative Experience (SGE). Portál TheVerge upozornil na video spoločnosti Google, ktoré názorne ukazuje, ako budú reklamy v novom vyhľadávaní vyzerať.

AI vám bude ponúkať reklamu pri každej otázke

Video ukazuje fungovanie reklamy na konkrétnom príklade. Ak napríklad niekto hľadá „outdoorové aktivity na Maui”, tak sa mu najprv zobrazí klasický popis aktivít a sponzorované linky s aktivitami v tejto oblasti. Je medzi nimi aj možnosť turistiky. Následne môže využiť možnosť návrhu doplňujúcich otázok s pomocou AI prvkov SGE cez tlačidlo “Ask a followup“.

Nástroj potom s pomocou GIF animácie nasimuluje písanie otázky „turistické batohy pre deti“. Výsledky vygenerované pomocou SGE vo videu zobrazia dlhšiu odpoveď, ktorá popisuje súčasné možnosti turistických batohov pre deti. Pod ňou však bude aj niekoľko reklamných ponúk pre batohy. Po ďalšom stlačení tlačidla “Ask a followup” sa vygeneruje otázka “Je pre nich ľahké naučiť sa surfovať?”.

Výsledkom je dlhšia odpoveď, ktorá popisuje, či je pre deti ťažké sa naučiť surfovať. Asi vás už neprekvapí, že aj pod touto odpoveďou sa zobrazí plne prispôsobená reklama na spoločnosti na Maui, ktoré ponúkajú lekcie surfovania pre deti. Pozitívom je aspoň to, že keď sa reklamy vo vyhľadávaní objavia, budú aj naďalej obsahovať transparentné štítky s označením „Sponzorované“, ktoré sú zvýraznené tučným čiernym textom.

Náš tip
Microsoft sa pripravuje na budúcnosť. Windows 11 dostane AI asistenta
25.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+