MojAndroid

Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa formulár registrácie na očkovanie. Pôvodný systém je nezvládnutý procesne a aj z hľadiska použiteľnosti, spomína v tlačovej správe Slovensko.Digital. 

Iniciatíva oceňuje, že pri príprave nového formulára takzvanej “čakárne” boli prítomní ľudia zo širšej IT komunity. Nový registračný formulár je konečne použiteľný.

Slovensko.Digital počas prípravy čakárne aktívne pripomienkovalo použiteľnosť formuláru, jeho bezpečnosť a aj proces registrácie. Vzhľadom na časovú tieseň sú tu stále miesta, pri ktorých mohlo dôjsť k porušeniu platných predpisov a vyhlášok.

cakaren ockovanie
Čakáreň na očkovanie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Po spustení formulára budú nároky naň stúpať a jeho vývoj iniciatíva Slovensko.Digital stále nepovažuje za uzavretý. V porovnaní s pôvodným formulárom je tu citeľné zlepšenie. Najzásadnejšou zmenou je to, že už nejde o preteky o voľný termín. Aktuálny systém je úplne oddelený od toho pôvodného, ktorý nápor po otvorení očkovacích termínov jednoducho nezvládal.

Registrácia na očkovanie je možná aj cez mobil

Web korona.gov.sk uvádza, že registračný formulár je spustený a je možné sa zaradiť do “čakárne”. Ďalej uvádza, že o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas registrácie, termíny budú prideľované podľa veku.

“Dňa 17. marca 2021 spúšťame nový registračný formulár na očkovanie. Aktuálne bude prístupná registrácia do Čakárne”, uvádza portál korona.gov.sk.

Počas registrácie si používateľ vyberie miesto, pričom zároveň dostane informáciu aj o tom, akou vakcínou toto miesto disponuje. Zohľadnené je aj vekové obmedzenie pre jednotlivé vakcíny. O termíne očkovania bude žiadateľ informovaný SMS správou a e-mailom.

Náš tip
Portál MZSR pre prihlasovanie na očkovanie opäť zlyhal, aplikácia by mala prísť čoskoro
17.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+