MojAndroid

Portál Ministerstva Zdravotníctva Slovenskej republiky korona.gov.sk, ktorý slúži na registráciu na očkovanie, postihli pred pár dňami výpadky, kvôli ktorým sa ľudia nemohli registrovať. Minister zdravotníctva, Marek Krajčí, následne odvolal z funkcie riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), Petra Bielika. Portál ale o dva dni neskôr opäť zlyhal, čo Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo na svojom facebookovom profile.

MZSR zlyhanie portálu
Zdroj: MZSR/ Facebook

Na zverejnené termíny sa prihlásilo viac ľudí ako bolo voľných miest

V stredu mali byť sprístupnené nové termíny na očkovanie vakcínou AstraZeneca pre ľudí od 60 do 70 rokov. Termíny sa na stránke korona.gov.sk objavovali od 18-tej hodiny v polhodinových intervaloch podľa jednotlivých krajov, aby nedošlo k preťaženiu servera. Ani to ale nepomohlo predísť ďalšiemu problému s prihlasovaním.

Z dôvodu úprav na vládnom cloude malo dôjsť v niektorých vakcinačných miestach k zaregistrovaniu väčšieho množstva ľudí, než bola ich kapacita. V Nitre kvôli tomu došlo dokonca k hromadeniu seniorov a zasiahnuť musela aj polícia. Ministerstvo preto niektorým zaregistrovaným odoslalo SMS správy s novým termínom očkovania, ktorý posunie pôvodný termín maximálne o 7 dní. Ministerstvo tiež garantuje rovnaké miesto očkovania, aké si žiadateľ vybral.

Aplikácia by mala prísť čoskoro

Už čoskoro by sa mal systém registrácie obyvateľstva podľa jednotlivých fáz očkovania na konkrétne termíny zmeniť. V príprave je aplikácia, ktorá premení systém výberu termínu na rezervačný systém. Záujemca o očkovanie sa v aplikácii prihlási iba raz, a keď bude pre neho dostupná vakcína, dostane správu. Registrovaných bude vyberať podľa veku od najstarších.

Ľudia tak nebudú musieť striehnuť každý deň na internetovej stránke na vyhlásenie nových termínov. Presný dátum vydania aplikácie ministerstvo zatiaľ neoznámilo. Opozičné strany v parlamente novinku kritizujú, pretože veľa seniorov nevie alebo nemá možnosť si takúto aplikáciu nainštalovať. Žiadajú, aby bola možnosť prihlásiť sa na očkovanie aj telefonicky.

Náš tip
Pozor na podvodný email, ktorý sa šíri v mene Finančnej správy a ponúka vám peniaze
12.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+