MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: S jednou dočasnou chybičkou krásy

Medzi hlavné výhody novinky by som, aspoň podľa papierových prepokladov, mohol s kľudným svedomím zaradiť aj Super AMOLED displej. Má obrovskú 6,7-palcovú uhlopriečku, ktorá nie je absolútne ničím narušená. Takto to má vyzerať, žiaden výrez či väčšia brada. Pomer strán činí 20:9, takže je panel aj poriadne širokouhlý. No a aby som nezostal nič dlžný, rozlíšenie je 2400 x 1080 pixelov. Celková jemnosť sa zastavila na hodnote 393 ppi a z hľadiska ostrosti nemám modelu A80 čo vytknúť.

Dosť bolo ale technických špecifikácií, poďme sa na displej pozrieť reálne, a teda okom bežného používateľa. Panel ponúka výborné farby, z ktorých najviac zaujme sýta čierna. Dobrá viditeľnosť na priamom slnku je už u Samsungu štandardom. O pozorovacích uhloch sa tiež nebudem rozpisovať, sú jednoducho výborné. Napriek tomu ale displej nie je úplne dokonalý, aj keď zase od dokonalosti nemá ďaleko.

Celkový dojem z neho totiž narušil jeden nešťastný problém, ktorým spočíva v preblikávaní obrazovky. Ide v zásade o to, že z času na čas displej nárazovo zmení intenzitu jasu. O tomto probléme už na internete písalo viacero používateľov a je ho možné vyriešiť soft resetovaním zariadenia. Keďže teda ide o softvérovú a nie hardvérovú chybu, Samsung ju určite čoskoro vyrieši nejakou opravnou aktualizáciou.

Nadstavba One UI od Samsungu už štandardne ponúka viacero možností nastavenia displeja. Chýbať nesmie obľúbený nočný režim, ktorý šetrí batériu, prítomný je aj filter modrého svetla a používateľ má na výber z dvoch režimov zobrazenia. V prípade, že si zvolí sýte farby, môže si obraz ešte viac prispôsobiť a zvýrazniť teplé či studené farby.

Skener odtlačkov

Tak ako väčšina Samsung smartfónov z tohto roka, aj Samsung Galaxy A80 obsahuje skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený pod displejom. Ide o optický skener, takže zabezpečenie nie je až také dokonalé ako je tomu v prípade série Galaxy S10. Dokonalá ale nie je ani rýchlosť a spoľahlivosť. Občas som potreboval na úspešné odomknutie priložiť prst viackrát a občas som bol dokonca nútený naťukať číselný kód. Časom sa ale

Výkon a pamäť: Takmer to najlepšie

Povedzme si pravdu, ak si niekto kupuje telefón za viac ako 600 €, tak očakáva, že mu ponúkne výkonnostnú rezervu aspoň na najbližšie dva roky. Takúto rezervu, našťastie, model A80 ponúka. Aj keď nevyužíva ten úplne najvýkonnejší procesor na trhu, rozhodne sa nemá za čo hanbiť. V jeho útrobách totiž tlčie 8-jadrový Snapdragon 730, ktorý je najvýkonnejším procesorom vyššej strednej triedy. Jeho sila sa prejavuje nielen v benchmarkoch, ale aj pri práci so samotným telefónom.

Tá je svižná a otvárenie aplikácií je bezproblémové. Taký je aj multitasking, ktorý funguje skvelo najmä vďaka štedrej porcii operačnej pamäte. Zastavila sa na 8 GB, pričom interné úložisko je schopné poňať až 128 GB dát. Narozdiel od väčšiny Samsung smartfónov však A80 neobsahuje slot na microSD kartu. Musíte sa teda pripraviť na to, že úložisko rozšírite iba núdzovo cez OTG redukciu.

Náruživí hráči mobilných hier zaručene ocenia výkonný grafický akcelerátor Adreno 618. Ten im umožní hrať aj tie graficky najnáročnejšie tituly. Zopár z nich som si na smartfóne Samsung Galaxy A80 zahral aj ja a všetky bežali ako po masle. Hra PUBG Mobile si napríklad sama zvolila najdetailnejšie grafické nastavenia, na ktorých šliapala bez neželaných spomalení a zásekov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
19.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+