MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: One UI je jedna z najlepších nadstavieb

Je to tak, One UI je jedna z najlepších nadstavieb. Je tak prirodzená, prehľadná, príjemná na používanie a jednoduchá, že ju to robí priam návykovou. Aj Samsung Galaxy A40 ju v sebe prináša, vďaka čomu ani nepostrehnete Android 9.0 Pie, ktorý je operačným systémom. Vadiť vám to nebude.

Už po prvom spustení máte dočinenia s dizajnovým jazykom softvérovej novinky. Pekné a výstižné ikony sú rozmiestnené na ploche i v menu. Tam sme našli predinštalované Spotify a aplikácie od Google boli v spoločnom priečinku. Rovnako sme našli aj priečinok Samsung aplikácií, ktoré sme ale využívali len minimálne. Za zmienku stojí Bixby Home. Túto službu nájdete potiahnutím doprava na domovskej obrazovke. My sme ju nepoužívali, niekto si ju môže obľúbiť.

Výbornou možnosťou je systémový tmavý režim. Aspoň ten využíva potenciál AMOLED displeja a môže vám ušetriť nejaké to percento batérie. Do čiernej sa tak zaodejú nielen nastavenia, ale napríklad aj Galéria a notifikačná lišta. Dá sa pekne prispôsobiť a stiahnuť ju môžete aj gestom čítačky odtlačkov prstov. Nesmieme zabudnúť ani na šikovnú skratku, ktorá vás po dvojitom stlačení vypínača dostane do fotoaparátu. Obľúbili sme si aj Digitálne pohodlie, čo je sekcia nastavení dostupná pre všetky smartfóny s Androidom Pie.

Operačný systém a nadstavbu hodnotíme pozitívne. Áno, určite má aj svoje nedostatky či malé záseky, no jeho používanie, vzhľad a všetko, čo ho tvorí, je jedným slovom super. Zabudovaný modrý filter, šikovný multitasking, jednoduché prostredie a mnoho iného, na to všetko sa môžete spoľahnúť. Navyše sme počas testovania dostali aj bezpečnostnú záplatu, takže Samsung na tento model stále myslí.

Multimédiá: Slabší reproduktor, ale skvelý displej a dostatok výkonu

Ak sa bavíme o sledovaní multimédií, čo je v dnešnej dobe populárnym spôsobom ako zabiť čas, Samsung Galaxy A40 je na to dobrý. Krásny displej, ktorý sme pochválili už vyššie, sa jedným slovom podaril. Hoci netradičný pomer strán spôsobuje nejaký ten orez obsahu, vo výsledku sa nejedná o nič drastické.

Získať z toho môžete, ak zrovna surfujete po internete alebo sledujete Instagram či  Facebook. Na dlhšom displeji sa toho zobrazí viacej. Ani na YouTube to nie je také zlé, zvlášť, ak natrafíte na širší formát videa. Tu už ale mierne zaostáva reproduktor, ktorý môžeme označiť maximálne za priemerný. Hudbu si cezeň veľmi neužijete, ale na bežné sledovanie videí či filmu nám bohate stačil.

Ani hranie hier nebude žiaden pôžitok pre fajnšmekrov. Komu ale nevadí, že nemá najprepracovanejšiu grafiku, si pri tomto Samsungu príde na svoje. Za priaznivú cenu dostane dostatok výkonu a navyše aj slúchadlá v balení, čo sa len tak nevidí. Ak teda hľadáte smartfón, s ktorým sa dobre sledujú videá alebo trávi čas na internete, toto je jedna z možností.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+