MojAndroid

Spoločnosť POCO prináša na trh cenovo dostupnú novinku s názvom POCO M6 Pro. Spoločnosť sľubuje perfektný audiovizuálny zážitok zabezpečený duálnym reproduktorom a displejom Flow Amoled. POCO M6 Pro prichádza na trh s veľkou výdržou batérie a ultra-rýchlym nabíjaním, ktoré v kombinácii s lepším procesorom vyhovie aj náročnejším. Čo ešte smartfón ponúka a oplatí sa jeho kúpa? Čítajte ďalej, toto je recenzia POCO M6 Pro.

Recenzia POCO M6 Pro je rozdelená do viacerých častí:

Recenzia POCO M6 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

POCO M6 Pro je na trhu dostupný v troch farebných variantoch a to v čiernej, modrej a fialovej farbe. Na Slovensku sa predáva v dvoch pamäťových verziách. Prvou je verzia s 12 GB RAM a 512 GB interného úložiska. Túto kúpite na našom trhu za 279 €. Druhou pamäťovou verziou je 8 GB RAM a 256 GB interného úložiska, za ktorú zaplatíte 219 €.

POCO M6 Pro
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

POCO M6 Pro: Obsah balenia

Smartfón som obdržala v krásnej žltej krabičke, ktorá na prvý pohľad pôsobí veľmi kvalitne. Elegantne ju dopĺňa detail čierneho nápisu s názvom smartfónu a značkou. Po jej otvorení ma v balení čakala menšia krabička, ktorá obsahovala príbalový leták a tiež aj matný sivý silikónový ochranný kryt. Ten musím ohodnotiť ako plus, keďže smartfóny bez obalu nosím nerada.

POCO M6 Pro balenie
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

V balení sa spolu s káblom nachádzal aj mohutný 67 W adaptér, čo je už v dnešnej dobe rarita. Adaptér bol pokrytý matnou ochrannou fóliou. Nabíjací kábel nie je obojstranný, čo znamená, že na jednej strane nájdeme USB-C a na druhej klasickú USB-A koncovku. Nemôžem zabudnúť ani na nástroj na vyberanie SIM kariet.

Samotné zariadenie bolo zabalené v obale a čo ma veľmi prekvapilo bola nalepená ochranná fólia na displeji. Musím teda pochváliť balenie, s ktorým sa výrobca naozaj vyhral a nezabudol ani na základné ochranné prvky, ktoré sa mnohým používateľom zídu hneď po vybalení smartfónu z krabičky.

Konštrukcia a dizajn

POCO M6 Pro pôsobí už na prvý pohľad veľmi elegantne a zaujímavo. Konštrukcia samotného tela je úzka a aj preto je jeho váha iba 179 gramov. Nie je príliš veľký no mne osobne sa s jeho rozmermi 161,1 x 75 x 8 mm ťažko ovládal iba jednou rukou. Myslím si, že pre ľudí, ktorí majú radi väčšie smartfóny by bol ideálny. Určite bude vyhovovať aj ľuďom s väčšími rukami. Boky telefónu sú hranaté, čo je dnes medzi výrobcami veľmi moderné.

Dominantným prvkom, ktorý si každý hneď všimne sú masívne fotoaparáty na jeho zadnej strane, ktorá je krásne lesklá.  Tie sa nachádzajú na farebne odlišnom pozadí, čo robí dizajn jeho zadnej strany ešte zaujímavejším. Samozrejme nesmie chýbať ani názov výrobcu a zaujímavosťou je aj označenie 64 MP rozlíšenia fotoaparátov.

POCO M6 Pro fotoaparáty
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

Fotoaparáty sú naozaj mohutné, no ak je na smartfóne obal, nemusíte sa o nich báť. Pribalený kryt je navrhnutý tak, aby ich pomocou vyvýšenej časti okolo nich ochránil. Vytknúť však musím to, že sa okolo fotoaparátov kumuluje prach, ktorý na lesklom povrchu nepôsobí na pohľad pekne.

Tlačidlá na ovládanie hlasitosti nájdeme spolu so zapínacím tlačidlom na bočnej strane zariadenia. Na opačnej strane sa nachádza hybridný slot na nanoSIM kartu a microSDXC kartu. Spodná hrana smartfónu ponúka otvor na USB-C nabíjanie a tiež aj reproduktor.

Horná strana je zaujímavá práve klasickým 3,5 mm jackom, ktorý umožňuje počúvať hudbu aj prostredníctvom káblových slúchadiel. Taktiež sa tam nachádza aj druhý reproduktor, ktorý pri sledovaní videí zabezpečuje s tým na spodnej strane výborný audio zážitok. Nájdeme tu aj infraport, ktorý umožňuje ovládať prostredníctvom smartfónu aj váš televízor.

Celkovo by som konštrukciu a dizajn smartfónu zhodnotila pozitívne. Najviac sa mi páči kombinácia masívnych fotoaparátov spolu s lesklým povrchom zadnej strany. Určite musím pozitívne ohodnotiť aj prítomnosť 3,5 mm jacku, ktorý by som však namiesto vrchnej strany umiestnila na tú spodnú. Za zmienku tiež stojí aj to, že konštrukcia modelu POCO M6 Pro je certifikovaná podľa IP54.

Recenzia POCO M6 Pro: Displej

Veľkosť smartfónu dopĺňa aj 6,67-palcový AMOLED displej, ktorý sa ťahá od kraja ku kraju. Nenájdeme tu žiadnu spodnú bradu, ktorá by uberala displeju priestor. V hornej časti sa nachádza predná kamera v kruhovom výreze. Ten však displeju nijak neprekáža. Samotný displej ma veľmi potešil hlavne jeho farebnosťou a obnovovacou frekvenciou.

Výrobca sľubuje perfektný audio vizuálny zážitok aj vďaka 120 Hz obnovovacej frekvencii displeja. Musím toto tvrdenie potvrdiť, keďže sledovanie videí a taktiež orientácia v smartfóne je naozaj kvalitná. Môžete si ju nastaviť podľa vašich preferencií aj na 60 Hz. Svietivosť displeja je 1300 nitov a musím povedať, že čitateľnosť na slnku nebola úplne dokonalá.

Spoločnosť zvolila rozlíšenie 1080 x 2400 pixelov. Taktiež som už spomenula aj ochrannú fóliu, ktorá bola na displeji aplikovaná už po odbalení smartfónu. Podľa mňa je toto rozhodnutie výrobcu veľmi dobrým krokom, ktorý určite všetci ocenia. Displej ponúka aj zabudovaný snímač odtlačkov prsta, ktorý slúži na zabezpečenie smartfónu. Podľa môjho názoru fungoval výborne a nebol s ním žiadny veľký problém.

POCO M6 Pro displej
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

Uzamknúť si zariadenie môžete aj inými spôsobmi no mňa zaujalo odomykanie pomocou snímania tváre. To ma prekvapilo hlavne tým, ako jednoducho a rýchlo dokáže senzor vašu tvár nasnímať a rozoznať. Uhol snímania je naozaj veľký a nemusíte pri odomykaní drasticky meniť polohu telefónu.

Samozrejme nesmiem zabudnúť na nastavenie svetlého a tmavého režimu. Ja som fanúšikom tmavého režimu a preto som sa rozhodla používať pri testovaní práve tento, no nastavený som mala niekedy aj svetlý. V nastaveniach displeja sa nachádza aj možnosť Režim čítania, ktorý poskytuje ochranu pred modrým svetlom. Mne osobne sa páčila možnosť cyklus, ktorá prispôsobila farby podľa aplikácií a času ich používania.

Výkon a pamäť

Spoločnosť sa rozhodla pri navrhovaní modelu POCO M6 Pro zvoliť procesor Helio G99 Ultra od spoločnosti MediaTek. Jeho výkon som otestovala pomocou dvoch benchmarkových testov. Prvým z nich bol AnTuTu Benchmark test, pri ktorom 3D zábery sekali a smartfón sa trochu prehrieval. Odporúčam hrať na zariadení jednoduchšie hry, ktoré nedajú procesoru až tak zabrať. Určite by som nevolila náročnejšie 3D hry, ktoré môžu sekať a robiť procesoru problém.

POCO M6 Pro je na trhu dostupné v dvoch pamäťových verziách. Ja osobne som testovala verziu, ktorá ponúka 12 GB RAM a 512 GB interného úložiska. Ak by vám to nestačilo, môžete do smartfónu vložiť aj microSDXC pamäťovú kartu, čo je väčšou výhodou pre verziu s menším interným úložiskom.

POCO M6 Pro: Operačný systém

Smartfón po odbalení prichádza s operačným systémom Android 13 a spoločnosť plánuje sprístupniť aj aktualizáciu na Android 14. Taktiež na vás čaká nadstavba MIUI 14, ktorá zabezpečuje plynulý chod aplikácií, motívy a tiež gestá. Jednoducho povedané, vylepšuje používateľské rozhranie a zážitok z používania smartfónu nie je nudný.

Orientácia v zariadení bola jednoduchá a celkovo pôsobí používateľské rozhranie príjemne. Navigáciu v systéme si môžete nastaviť na tri tlačidla alebo gestá. Ja som sa rozhodla využívať gestá, keďže som ich väčší fanúšik a ovládanie pomocou nich mi príde praktickejšie ako pomocou troch tlačidiel. Toto rozhodnutie je však na každého osobnej preferencii.

Páčilo sa mi taktiež aj mierne vibrovanie, ktoré bolo pri písaní automaticky nastavené už po vybalení. Pri kliknutí boli cítiť slabé vibrácie a taktiež zvukovú odozvu, ktorá bola veľmi príjemná. V nastaveniach si viete nastaviť aj úroveň hmatovej odozvy a môžete ju samozrejme aj úplne vypnúť.

Batéria a nabíjanie

O výdrž smartfónu sa stará zabudovaná batéria s kapacitou 5000 mAh. POCO M6 Pro podporuje 67 W nabíjanie pomocou kábla s USB-C koncovkou. Kábel nájdete pribalený pri smartfóne spolu s veľkým ultra-rýchlym adaptérom. Musím pochváliť dizajn kábla a adaptéru, ktorý sa mi veľmi páči. Zaujímavým detailom na kábli je práve oranžové vnútro oboch koncov. Adaptér ozvláštňuje nápis označujúci jeho výkon a taktiež USB-A otvor, ktorý je z vnútra rovnako oranžový ako aj kábel.

POCO M6 Pro adapter
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

Samotný výrobca sľubuje nabitie z “nuly na sto” za 44 minút. To musím potvrdiť, keďže čas nabíjania sa líšil iba o pár minút. Konkrétne som smartfón zapojila do nabíjačky keď bola jeho batéria na úrovni 8 % a 100 % dosiahla batéria po cca 50 minútach. Smartfón som používala v priemere 5-6 hodín denne a vydržal bez nabitia necelé dva dni. To si myslím, že je slušný výkon.

Čo ma mierne sklamalo bola absencia bezdrôtového nabíjania. To by som v dnešnej dobe očakávala pri väčšine smartfónov. Avšak plusom je rýchle nabíjanie, ktoré ma naozaj potešilo. V ovládacom paneli nájdete aj možnosť šetrenia batérie, ktoré funguje klasicky.

Prekvapila ma aj možnosť ultra šetrenia batérie, ktoré nastaví zariadenie do núdzového režimu a smartfón tak vydrží naozaj dlho. V tomto režime môžete na telefóne vykonávať základne funkcie, medzi ktoré patrí volanie a zasielanie SMS správ.

Konektivita

Základným prvkom ktorý nesmie chýbať na žiadnom smartfóne je práve Wi-Fi pripojenie. Model POCO M6 Pro ponúka Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Taktiež nesmiem zabudnúť ani na Bluetooth pripojenie, ktoré je vo verzii 5.2. Klasickými funkciami sú aj lokalizačné služby GPS a rádio FM. Ako pozitívum musím označiť prítomnosť NFC senzoru, ktorý umožňuje pomocou smartfónu platiť.

Na trhu nájdeme aj verziu, ktorá ponúka možnosť 5G pripojenia, no ja som testovala práve verziu bez neho. To, ako funguje teda neviem zhodnotiť. Plusom je aj prítomnosť infraportu, ktorý sa nachádza na hornej hrane zariadenia. Prostredníctvom neho môžete ovládať smart televízory, ktoré tento typ ovládania podporujú.

Ako som už spomenula, v zariadení sa nachádza duálny slot na nanoSIM kartu a micoSDXC kartu. Telefonovanie fungovalo v poriadku no musím trochu skritizovať mikrofón, ktorý spôsoboval mierny šum. Zvuk počas hovorov teda nebol až tak čistý, no bol zrozumiteľný.

Recenzia POCO M6 Pro: Fotoaparáty

V recenzii som už spomenula masívne fotoaparáty, ktoré sa nachádzajú vo vrchnej časti zadnej strany smartfónu. Aby som bola konkrétna, nájdeme tu tri šošovky. Prvým primárnym fotoaparátom je 64 MP snímač s optickou stabilizáciou fotoaparátu. Tu je dôležité spomenúť, že ide o prvý model zo série POCO M, ktorý touto funkciou disponuje.

POCO M6 Pro fotoaparáty
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

Samozrejme tu nájdeme aj ultra-širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 8 MP a tiež makro snímač, ktorého rozlíšenie je 2 MP. Pod tromi šošovkami sa nachádza aj LED blesk, ktorý je samozrejmosťou. Určite sa mi páči dizajn a rozmiestnenie fotoaparátov, ktoré sú zarovnané spolu s bleskom do štvorcového tvaru. Nevýhodou však môže byť ich vystúpenie z povrchu telefónu, avšak pribalený kryt ich dostatočne ochráni.

Čo sa týka samotných fotografií, nemôžem povedať, že som na 100 % spokojná. Osobne som na fotografie vytvorené smartfónom dosť náročná, keďže chcem aby boli moje spomienky uchované v čo najlepšej kvalite. To sa ale pri testovaní modelu POCO M6 Pro nestalo.

Musím spomenúť hlavne to, ako si fotoaparát nedokáže poradiť so svetlejšími objektmi na záberoch. Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, svetlé časti fotografií sú na niektorých záberoch presvetlené a nemajú skoro žiadne detaily. Ak sú však svetelné podmienky na celom zábere rovnaké, nie je to až tak strašné.

Nočný režim je ďalšou funkciou, ktorú na tomto smartfóne po jeho kúpe nájdete. Fotografie vytvorené pomocou neho nie sú úplne ostré, no nestoja za úplné zahodenie. Detaily sú viditeľné aj po mierom priblížení fotky a svetelnosť je za mňa tiež v poriadku.

Smartfón disponuje aj prednou kamerou s rozlíšením 16 MP, ktorú nájdeme vo vrchnej časti displeja v kruhovom výreze. Selfie režim poskytuje aj funkciu skrášlenia, ktorá však uberá tvári detaily a pôsobí neprirodzene, no intenzitu jednotlivých “vylepšení” si môžete nastaviť podľa seba.

Samozrejme POCO M6 Pro poskytuje niekoľko obyčajných, no aj zaujímavých funkcií. Medzi nich patrí už spomínaný režim skrášlenia, panoramatický režim alebo aj režim Pro, kde si môžete nastaviť napríklad ISO podľa seba. Taktiež ma zaujala možnosť Dokumenty, ktorá umožňuje naskenovať rôzny text či dokument a vytvoriť z neho fotografiu.

Ukážkové fotografie

Celkový dojem z fotografií nemôžem zhodnotiť ako najlepší, no zároveň ani najhorší. Preto si myslím, že smartfón vyhovie so svojimi fotoaparátmi menej náročným používateľom. Z ukážkových fotografií si však môžete vytvoriť vlastný názor.

Ukážkové video

POCO M6 Pro: Záverečné zhodnotenie

Môj celkový dojem zo smartfónu POCO M6 Pro by som zhodnotila pozitívne. Svojou veľkou kapacitou batérie a ultra-rýchlym nabíjaním určite poteší každého, kto potrebuje telefón s dlhou výdržou. Podľa mňa bude vhodný hlavne pre ľudí, ktorí obľubujú smartfóny nižšej cenovej kategórie s lepšími špecifikáciami. Práve nimi dokáže predbehnúť viac modelov v rovnakej alebo podobnej cene.

POCO M6 Pro fotoaparáty
POCO M6 Pro | Zdroj: Laura Imrichová

Pozitívne hodnotím aj jeho elegantné balenie a ako som už spomenula aj pribalený ochranný obal. Jeho výkon je na cenovú kategóriu slušný no na skrátenie voľného času určite neodporúčam náročnejšie 3D hry. Výrobca sľubuje skvelý audiovizuálny zážitok, ktorý musím potvrdiť. Orientácia v smartfóne a sledovanie videí boli vďaka 120 Hz obnovovacej frekvencii spolu s duálnymi reproduktormi skvelé.

Pre menej náročných bude aj 64 MP fotoaparát postačujúci no nevytvorí úplne dokonalé fotografie. Celkovo na mňa pôsobí zariadenie elegantne a jeho dizajn je v kombinácii s ľahkým telom super voľbou pre ľudí, ktorí potrebujú svoj smartfón na bežné používanie ale aj na pracovné účely.

POCO M6 Pro: Tabuľka parametrov

Rozmery
  • 161,1 x 75 x 8 mm
Hmotnosť
  • 179 gramov
Displej
  • 6,67-palcová uhlopriečka
  • Rozlíšenie 1080 x 2400 pixelov
  • AMOLED
  • Pomer strán 20:9
  • Obnovovacia frekvencia 120 Hz
  • Maximálna svietivosť 1300 nitov
  • Corning Gorilla Glass 5
Čipset
  • MediaTek Helio G99 Ultra
Operačná pamäť
  • 8 GB
  • 12 GB
Interné úložisko
  • 256 GB
  • 512 GB
Operačný systém
  • Android 13
  • MIUI 14
Fotoaparáty
  • 64 MP primárny (f/1.8) s optickou stabilizáciou obrazu
  • 8 MP ultra-širokouhlý (f/2.2)
  • 2 MP makro (f/2.4)
  • Predný 16 MP (f/2.5)
Batéria a nabíjanie
  • 5000 mAh
  • 67 W drôtové turbo nabíjanie
Cena
  • 219 €, 8 GB/256 GB
  • 279 €, 12 GB/512 GB

Konkurencia pre POCO M6 Pro

Konkurenciu pre POCO M6 Pro môže predstavovať napríklad Samsung Galaxy A34 5G, ktorý sa mu vyrovnáva práve 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Jeho cena je však o niečo vyššia, no ponúkne dlhšiu softvérovú podporu. Taktiež môžeme ako jeho konkurenciu vnímať aj Honor Magic5 Lite 5G, ktorý má tiež veľmi podobné vlastnosti. Rovnakou je napríklad 120 Hz obnovovacia frekvencia a tiež aj rozlíšenie fotoaparátu. Na rozdiel od testovaného modelu POCO M6 Pro disponujú konkurenčné smartfóny aj 5G pripojením.

Samsung Galaxy A53
Samsung Galaxy A53 | Zdroj: Tomáš Kanálik


Náš tip
Koniec odolných telefónov, sedem rokov aktualizácií a EÚ v boji proti umelej inteligencii | Prehľad týždňa

15.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+