MojAndroid

Priznám sa, že prvýkrát sa mi do rúk dostal herný smartfón. Reč je teraz konkrétne o POCO F4 GT. Ide o telefón s príjemnou cenou a zaujme aj dizajnom či papierovými parametrami. Dôraz kladie na rýchlosť, čo naznačuje aj jeho vzhľad či výkon pribalenej nabíjačky. Tá má až 120 W a predom napoviem, že tento model má čo ponúknuť. Začína sa recenzia POCO F4 GT.

Recenzia smartfónu POCO F4 GT je rozdelená na niekoľko častí:

Recenzia POCO F4 GT: Cena a dostupnosť na Slovensku

Novinka sa na Slovensku predáva vo farebnom prevedení Stealth Black od 2. mája. Ako prvý príde variant 12 GB + 256 GB za odporúčanú cenu 699 eur. Od 2. mája do 15. mája je zariadenie k dispozícii za špeciálnu “early bird” cenu, ktorá je 599 eur. Neskôr sa pridá aj variant s 8 GB + 128 GB a jeho cena ešte stanovená nebola.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Recenzia POCO F4 GT: Balenie

Balenie, v ktorom POCO F4 GT prišiel, je na dnešné pomery veru bohaté. Vo vnútri okrem samotného zariadenia nájdete aj priesvitný silikónový obal, nástroj na výber hybridného slotu na nanoSIM karty a pamäťovú microSD kartu, nevyhnutnú technickú dokumentáciu, používateľské návody a 120 W nabíjací adaptér spolu so špeciálnym káblom, ktorý má konektor otočený o 90 stupňov.

Lepšie sa vďaka nemu bude počas nabíjania hrať a nebude vám prekážať. Taktiež by som ešte rád zmienil, že prierez kábla je hrubší, ako je to zvyčajné. Dôvodom je s najväčšou pravdepodobnosťou podpora pre vysoký nabíjací prúd. O týchto veciach si však niečo porozprávame neskôr.

Recenzia POCO F4 GT: Konštrukcia a dizajn

Z konštrukčného hľadiska POCO F4 GT jednoznačne vynikne z davu. Vďačiť môže svojmu zaujímavému dizajnu, ktorú poteší nielen hráčov hier. V najhoršom prípade ak by sa vám telefón nepáčil, hodíte naň kryt. Zadná strana je z matného skla, ktoré je veľmi príjemné na dotyk a taktiež si neponecháva viditeľné odtlačky prstov. Niektoré časti sú lesklé a získavame tak zaujímavý dizajn, ktorý som si osobne veľmi obľúbil.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vyzdvihol by som rôzne dizajnové prvky, ako napríklad LED blesk v tvare blesku (doslova), zaujímavý modul s trojicou fotoaparátov v okolí ktorého sa nachádzajú LED diódy v zaujímavom nepravidelnom páse, ktoré svietia vami nastavenými farbami v prípade neprečítaných notifikácií, zmeškaných hovorov a dokonca môžu svietiť aj počas toho, ako hráte hru.

POCO F4 GT zadná strana
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ľavú spodnú časť zadnej strany zdobí aj logo značky POCO. Na pravý bok zariadenia sa vám bude asi ťažko zvykať, avšak opäť ide o niečo, čo poteší hráčov. Zapínacie tlačidlo sa nachádza v prostriedku tejto hrany. Na vrchu a na spodku sa nachádzajú posuvné tlačidla, ktoré z konštrukcie vytiahnu dva herné ovládacie prvky, ktoré akosi imitujú gamepad.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samotné posuvníky na ich vyberanie však pôsobia trošičku lacnejšie. Ja osobne by som bol radšej, keby tam neboli a z POCO F4 GT by sa stal telefón určený pre masy. Takto je skôr zameraný pre hráčov, čo však neznamená, že si ho bežný používateľ ktorý hry nehrá kúpiť nemôže. Tieto tlačidlá je možné nastaviť aj pre účely bežného používania. O tom však neskôr.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Tomáš Kanálik

Na ľavej hrane sa nachádzajú tlačidlá na reguláciu hlasitosti, mikrofón, ktorý smeruje ku vám počas toho, ako budete hrať hry pre lepšiu zrozumiteľnosť reči v online svete a úplne na vrchu sa nachádza hybridný slot pre nanoSIM karty a pamäťovú microSD kartu. Spodnú hranu okupuje USB-C konektor, primárny mikrofón a reproduktor. Druhý reproduktor sa nachádza na hornej hrane. Telefón sa tak môže pochváliť stereo výstupom.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hore sa nachádza aj sekundárny mikrofón a infraport na ovládanie domácej elektroniky. Ten sa zo smartfónov už pomaly ale isto vytráca. Hrany sú vyhotovené z kovu a pôsobia na mňa prémiovým dojmom. Vzhľadom na to, že sú kovové, bolo potrebné vytvoriť aj plastové predely, ktoré sa nachádzajú v okolí celého telefónu. Vnímať ich však nebudete, nie to aby vám nejakým spôsobom narušovali vaše používanie. Skôr by som povedal, že pasujú do motívu tohto smartfónu.

Recenzia POCO F4 GT: Displej

Nesmiem zabudnúť spomenúť prednú stranu POCO F4 GT. Dominuje jej 6,67-palcový AMOLED displej s jednou miliardou farieb, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, podporou HDR10+ a s maximálnym jasom 800 nitov. Obrazovka údajne tvorí až 86,2 percent prednej plochy. Rozlíšenie panela je Full HD+, respektíve 1080 x 2400 pixelov. To nám dáva pomer strán 20:9 a hustotu približne 395 pixelov na palec.

POCO F4 GT displej
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Displej je chránený odolným sklíčkom Corning Gorilla Glass Victus, čo je v podstatne najnovšia generácia. V praxi je displej veľmi pekný, farebne verný, plynulý so skvelými pozorovacími uhlami a responzívny. Problém som nemal ani s čitateľnosťou na priamom slnku, no rozhodne ho nemožno porovnávať s vlajkovými loďami. Jasom patrí do priemeru strednej triedy. Minimálny jas mi taktiež v noci nedráždil oči.

V prostriedku hornej časti obrazovky sa nachádza priestrel so “selfie” fotoaparátom, ktorý mi počas používania samozrejme absolútne neprekážal. Nad displejom je umiestnený reproduktor na telefonické hovory. Rámčeky v okolí displeja sú veľmi tenké. V nastaveniach je možné pozmeniť si farebnú schému. Na žiadnom inom smartfóne, ako na Xiaomi, sa mi nepodarilo tak dopodrobna nastaviť zobrazovanie.

Obnovovaciu frekvenciu som si ponechal ako automatickú a drvivú väčšinu času displej bežal na plných 120 Hz. Nastavenie AI obrázkový modul povoľuje umelo navýšiť rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu videí, vylepšiť zobrazenie obrázkov a taktiež aj zobrazovanie HDR obsahu. Tieto možnosti si skutočne pochvaľujem.

Recenzia POCO F4 GT: Výkon a pamäť

Herné smartfóny priam musia disponovať vysokým výkonom. O ten sa stará Snapdragon 8 Gen 1 od amerického giganta Qualcomm, ktorý sa aktuálne radí k výkonnostnej špičke Android zariadení. Je vyrábaný pokročilou 4 nm technológiou. Vo vnútri POCO F4 GT šliape ako hodinky. Spolu s až 12 GB operačnej pamäte ide o parametrami nabité monštrum s poriadnym výkonom do zálohy. Veľkosť interného ukladacieho priestoru činí 256 GB.

Úložisko je typu UFS 3.1, takže sa môžete spoľahnúť na vysoké prenosové rýchlosti a rýchlosti načítavania údajov. Neskôr by sa k nám mala dostať aj o niečo lacnejšia verzia s 8 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte na používateľské dáta. Prostredie telefónu je veľmi rýchle a responzívne. Samozrejmosťou je bezproblémový multitasking či hranie náročných hier.

Musím však spomenúť, že POCO F4 GT sa vďaka implementovanému procesoru dokáže po chvíľke intenzívneho používania aj badateľne zahriať. Po dokončení benchmarkov mi dokonca bolo znemožnené používať telefón kvôli výstrahe, ktorú môžete vidieť na vyššie priložených snímkach obrazovky.

Recenzia POCO F4 GT: Herný režim

Herný režim na POCO F4 GT nesie pomenovanie “Game Turbo” a ide o veľmi premakaný softvér. Po zapnutí hry sa vám zobrazí notifikácia, že aplikácia bola optimalizovaná vďaka Game Turbo. Menu tohto režimu viete v hre vyvolať potiahnutím z ľavého horného rohu. Zobrazuje aktuálny čas, stav nabitia batérie a umožňuje prepínanie rôznych režimov. Na vrchu viete prepínať medzi základným a výkonnostným režimom.

Nižšie môžete vyčistiť pamäť, zapnúť režim nerušiť, vytvoriť snímku obrazovky, nahrať dianie na obrazovke, zapnúť alebo vypnúť Wi-Fi, preniesť obraz na externú obrazovku, vypnúť displej, aplikovať filtre pre zobrazovanie (žiaden, sýty, svetlý, svetlý a sýty zároveň), zmeniť jas a otvoriť nastavenia. Nižšie si povšimnete možnosť pre nastavenie “čelných tlačidiel”. Ide samozrejme o tlačidlá, nachádzajúce sa na boku pravej hrany telefónu.

Po kliknutí na túto možnosť sa vám na displeji zobrazia body s označením “L” a “R”. Naznačujú, ktorá časť obrazovky bude počas toho, ako je hra spustená, stláčaná hornými tlačidlami. Tieto prvky si umiestnite na ovládacie prvky, ktoré sa nachádzajú v hre a namiesto toho, aby ste sa dotýkali virtuálnych tlačidiel na displeji, budete interakcie vykonávať podstatne pohodlnejšie vrchnou dvojicou tlačidiel. Ak budete hrať napríklad hru, v ktorej dotykom v ľavej časti displeja budete zatáčať doľava a dotykom pravej časti doprava, stačí, že si tieto body nastavíte voľakde na miesta, kde by ste inak vykonávali interakcie priamo na obrazovke.

Pre zábavu Xiaomi do tohto softvéru pridalo aj menič hlasu a v multiplayerových hrách môžete svoj hlas zmeniť na dievčenský, ženský, animovaný, robotický alebo mužský. Niekoho možno poteší aj možnosť zapnutia časovačov, ktorá prekrývajú malú časť obrazovky pre meranie výkonov v hre alebo prípadne zaznamenávanie času stráveného hraním.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na záver existuje aj možnosť zapnúť si najpoužívanejšie aplikácie v okne na vrch hry, čo je skvelou vymoženosťou. Danú aplikáciu viete pripnúť aj k okrajom a jej rozmery sa ešte dodatočne zmenšia. Hranie hier na tomto smartfóne je úplne super a dedikované tlačidlá pridávajú na zážitku z hry. Zahráte si s pohodlnosťou samozrejme aj na tých najvyšších detailoch.

Recenzia POCO F4 GT: Operačný systém

Počas môjho testovania som mal nainštalovaný Android 12 s používateľskou nadstavbou MIUI v stabilnej verzii 13.0.2. Samotné grafické rozhranie MIUI 13 čistý Android ani z ďaleka nepripomína. Optimalizácia je však na výbornej úrovni a nadstavba prináša množstvo zaujímavých funkcií navyše. Je tu však zopár vecí, ktoré mi prišli celkom otravné, ako napríklad nutnosť 10 sekúnd čakať pred inštaláciou aplikácií mimo Obchodu Play kvôli tomu, aby ste si prečítali riziká takýchto krokov. Jasné, pre začiatočníkov je to skvelé, no pre tých, ktorí aj vedia do čoho idú, je to veľmi otravné.

Stavová lišta v MIUI 13 funguje podobne, ako na iPhonoch. Potiahnutím zľava uvidíte lištu s prichádzajúcimi notifikáciami a potiahnutím sprava sa dostanete do menu s prepínačmi. Systém podporuje motívy, takže personalizácia prostredia jednoznačne nechýba. Domovskou obrazovkou je POCO Launcher, ktorý je možné prispôsobiť si podľa svojich predstáv.

Vybrať si môžete vlastnú sadu ikon, zapnúť značky upozornení a zmeniť ich vzhľad, zapnúť si dvojité poklepanie po obrazovke pre zhasnutie obrazovky a taktiež existuje možnosť nastaviť si mierku zobrazenia ikon na domovskej obrazovke. Niekto má radšej prehľadnejšiu obrazovku s veľkými ikonami, iní zas zvolia možnosť viacerých menších ikon na jednej strane. V nastaveniach objavíte aj trochu podrobnejšie nastavenia zvuku či systémový ekvalizér. Herným tlačidlám môžete nastaviť praktické činnosti, ako zapnutie fotoaparátu, nahrávanie videa, záznam obrazovky, nahrávanie zvuku, zapnutie baterky, tichý režim či zapnutie vibrácií.

Keďže POCO F4 GT sa môže pochváliť zaujímavou dvojicou LED osvetlení na zadnej strane v module s fotoaparátmi, systém ponúka možnosť nastaviť si farbu LED notifikácií pre jednotlivé aplikácie, čo rozhodne poteší. V softvéri si môžete nastaviť, či chcete využívať režim šetrenia batérie, vyvážený mód alebo výkonný režim. Záleží, či chcete šetriť batériou alebo plánujete POCO F4 GT v danú chvíľu využiť naplno. V MIUI 13 je skutočne čo objavovať a myslím si, že nadstavba bude vyhovovať viacerým používateľom. Osobne som zástancom čistého Androidu, no musím priznať, že MIUI mám celkom rád.

Recenzia POCO F4 GT: Odomykanie

Odomykanie POCO F4 GT je možné dvoma spôsobmi, a to odtlačkami prstov alebo tvárou. Obidve možnosti sú v tomto prípade rýchle a spoľahlivé. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená priamo v zapínacom tlačidle a jej rýchlosť a presnosť je skvelá. Preferujem takého kapacitné skenery pred tými optickými pod displejom hlavne kvôli rýchlosti.

POCO F4 GT skener odtlačkov prstov
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Telefón odomknete prakticky okamžite po priložení prstu na zapínacie tlačidlo. Nie je potrené ho ani stlačiť. Odomykanie tvárou je veľmi šikovné, rýchle a celkom spoľahlivé, no viac by som veril práve skeneru odtlačkov prstov. Celkom náročné však bolo si zvyknúť na neštandardné umiestnenie zapínacieho tlačidla, ktoré sa nachádza uprostred pravej hrany smartfónu. Musím však pochváliť rýchlosť rozpoznávania tváre a taktiež aj spoľahlivosť pri zhoršenom okolitom osvetlení.

Recenzia POCO F4 GT: Batéria a nabíjanie

V útrobách tejto novinky sa ukrýva akumulátor s kapacitou 4 700 mAh. Pochváliť sa môže podporou až 120 W nabíjania. Tento adaptér pritom nájdete v samotnom balení, čo je úplne super. Výrobca tvrdí, že z 0 % na 100 % sa telefón nabije už za 17 minút. Tomuto údaju som z počiatku neveril, no presvedčil som sa sám. Keď po zapojení nabíjačky v notifikačnom paneli povolíte maximálny nabíjací výkon, POCO F4 GT sa skutočne nabije za 17 minút, čo je úžasné.

Bez povolenia maximálneho výkonu ho nabijete za 22 minút, čo aj tak nie je vôbec zlé – práve naopak. Ide o výborný výsledok. Rád by som poznamenal, že počas nabíjania sa smartfón zohrial, no nie na dlho. Tých pár minút, kedy je zariadenie veľmi teplé, podľa môjho názoru až tak batérii neuškodí. Väčšinu času je pritom telefón v pohode udržateľný v rukách a 120 W nabíjanie očividne nespôsobuje nejaké problémy. Otázkou je, ako to bude časom, no verím, že v poriadku.

Nabíjanie z 0 % na 100 % bez využitia maximálneho výkonu:

  • 15 minút: 83 %
  • 23 minút: 100 %

Samotná výdrž batérie je už priemerná, no to zahojí fakt, že za asi 7 minút nabíjania máte nabitú energiu skoro na celý jeden deň. Záleží samozrejme od spôsobu vášho používania. Väčšinu času som deň končil s 25 % batérie nazvyš. Ak som sa však rozhodol hrať hry, akumulátor sa dokázal ku večeru priblížiť ku kritickej hodnote.

Nabíjanie z 0 % na 100 % s využitím maximálneho výkonu:

  • 15 minút: 97 %
  • 17 minút: 100 %

Nepáči sa mi, že za noc ukazovateľ nabitia batérie vie klesnúť aj o desať percent. Dúfam, že sa to aktualizáciou softvéru opraví. Je pravda, že som mal zapnuté Wi-Fi a pripojené hodinky, no môj Google Pixel 6 Pro noci zvláda podstatne lepšie s prakticky rovnakými podmienkami. Takzvaný “stand-by” je jednoznačne slabinou tohto herného telefónu.

Recenzia POCO F4 GT: Fotoaparáty

Pokiaľ ide o fotografickú výbavu tohto prevažne herného smartfónu, tak tá vyzerá na papieri celkom solídne. Máme tu 64 MP f/1.9 hlavný fotoaparát, 8 MP f/2.2 ultra širokouhlý snímač so 120-stupňovým uhlom záberu a 2 MP f/2.4 makro senzor. Nechýba samozrejme dvojitý LED blesk (doslova).

Aké sú však tieto snímače v praxi? Smartfóny s hernou tematikou nezvyknú dobre fotiť, no prekvapím, že POCO F4 GT je výnimkou. Aj napriek tomu, že fotografie majú občas prepaly, zlý dynamický rozsah a sú mäkké, väčšinou sa dočkáte veľmi pekných fotografií. Spomenuté slabiny sa skôr vzťahujú na ultra širokouhlý snímač, pre ktorý to platí takmer vždy.

Ide o jeden z najhorších širokouhlých snímačov, ktorý som za posledné obdobie vyskúšal. Rozhodne však nie je nepoužiteľný – to určite netvrdím. Skôr by som ho ale pravidelne nevyužíval. POCO F4 GT poteší prítomnosťou “Pro” režimu fotografovania, nočným módom, režimom fotografovania v plnom 64 MP rozlíšení, panorámou, dlhou expozíciou pre vytvorenie premakaných záberom či módom “Klon”, vďaka ktorému viete na jednu fotografiu pomestiť jednu osobu hneď viackrát. Zaujímavý spôsob, ako sa zabaviť a zapojiť svoju kreativitu.

POCO F4 GT zadná strana
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pre vlogerov sa bude hodiť aj “Duálne video”. Ide o kombináciu videa zo zadného a súčasne aj z predného fotoaparátu. Video je možné nahrávať až v 4K pri 60 fps, čo je super a zároveň aj očakávané. Predný snímač nahráva 1080p video pri snímkovej frekvencii 60 fps. Stabilizácia obrazu je skvelá, tak ako aj celková kvalita video záznamu a automatické zaostrovanie je totálne bezproblémové.

Vo videu si však povšimnete jemný šum, ktorý spolu so zhoršujúcimi sa svetelnými podmienkami narastá. POCO F4 GT ma veľmi príjemne prekvapilo. Na najlepších sa síce nedoťahuje, avšak za tie peniaze rozhodne obstojí aj napriek tomu, že konkurencia ho možno v ohľade na fotoaparáty predčí.

Ukážkové fotografie:

Ukážkové “selfie” fotografie:

Ukážkové video:

Recenzia POCO F4 GT: Konektivita

POCO F4 GT sa vyznačuje taktiež bohatou konektivitou. Tá pozostáva z podpory pre Wi-Fi 6 či nízkoenergetický Bluetooth vo verzii 5.2. Nesmiem zabudnúť na NFC pre vykonávanie bezkontaktných platieb, infraport na ovládanie domácej elektroniky, USB-C vo verzii 2.0 s podporou pre USB OTG a lokalizačné služby, ktoré pozostávajú s GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS a NavIC.

POCO F4 GT spodná hrana
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V ohľade na konektivitu som sa nestretol so žiadnymi problémami. Telefonovanie je bezproblémové, tak ako aj využívanie 4G LTE siete. Spomeniem, že smartfón podporuje najmodernejšie 5G, no v mojej oblasti som nemal možnosť ho otestovať. U môjho operátora, ktorým je Orange, nebol problém ani s telefonovaním prostredníctvom Wi-Fi či cez LTE (funkcia VoLTE).

Recenzia POCO F4 GT: Záverečné zhodnotenie

Na záver recenziu musím povedať, že POCO F4 GT je jedným z mojich najobľúbenejších telefónov, ktorý som mal tú česť recenzovať. To aj napriek tomu, že na smartfóne hry nehrám. Ide o skvelú voľbu aj pre nehráčov, no o priam výbornú práve pre hráčov, ktorí hľadajú zariadenie určené na hry a zároveň také, ktoré má schopnosti bežného smartfónu za cenu pohybujúcu sa v rozmedzí od 600 do 700 eur.

POCO F4 GT
POCO F4 GT | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Slušné fotoaparáty, pekný displej, unikátny dizajn a rekordne rýchle nabíjanie nie sú vždy v kategórii herných zariadení samozrejmosťou. POCO F4 GT je skutočne všestranný telefón, ktorý prináša zopár vlastností vlajkových lodí a kombinuje ich s hráčskymi bonusmi, ktoré spravia radosť aj bežnému používateľovi.

Vyzdvihnúť by som chcel aj kvalitný vibračný motorček, ktorý pridáva k skvelému pocitu z používania. Kúpu tejto novinky musím jednoznačne odporučiť, aj keď má svoje muchy. Konkurencia prinesie pravdepodobne lepšiu výbavu fotoaparátov a stabilnejšiu výdrž batérie. Na druhú stranu, ktorý iný telefón nabijete z 0 % na 100 % v priebehu 17 minút?

Recenzia POCO F4 GT: Tabuľka parametrov

Rozmery 162.5 x 76.7 x 8.5 milimetrov
Hmotnosť 210 gramov
Displej 6,67 palcov, AMOLED, Full HD+ rozlíšenie (1080 x 2400 pixelov), hustota 395 pixelov na palec, pomer strán 20:9 1 miliarda farieb, 120 Hz, HDR10+, 800 nitov, Corning Gorilla Glass Victus
Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm)
Operačná pamäť 8 GB až 12 GB
Ukladací priestor 128 GB až 256 GB
Fotoaparáty Primárny 64 MP, f/1.9

Ultra širokouhlý 8 MP, f/2.2, 120-stupňový uhol záberu

Makro 2 MP, f/2.4

Batéria 4 700 mAh
Nabíjanie 120 W, Power Delivery 3.0, Quick Charge 3+
Cena 699 € – cena za 12 GB / 256 GB verziu (základná príde na trh neskôr za zatiaľ nestanovenú cenu)

Konkurencia pre POCO F4 GT

Xiaomi 12

Xiaomi 12 je konkurentom z vlastnej výroby. Do konkurencie som sa snažil vybrať zariadenia s vysokým hrubým výkonom. Prvá trojica využíva práve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, ktorý poháňa i POCO F4 GT.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Priami konkurent pre POCO F4 GT asi nebude, pretože jeho herné tlačidlá sú v jeho cenovej kategórii akýmsi unikátom. Zahrať hry si však môžete na ktoromkoľvek z vybraných smartfónov, vrátane Xiaomi 12. Tento telefón má schopnejšie fotoaparáty a lepší displej. Podporuje maximálne 67 W nabíjanie.

Realme GT 2 Pro

Tento kúsok disponuje poriadne nadupanými parametrami. Máme tu Snapdragon 8 Gen 1, krásny a jasný, 120 Hz displej s Quad HD+ rozlíšením a očakával by som aj lepšiu výdrž jeho 5 000 batérie v porovnaní s tou v POCO F4 GT. Nabíjací výkon sa zastavil na hodnote 65 W. Ak by som uvažoval nad smartfónom na hry, rozhodnutie medzi Realme GT 2 Pro a POCO F4 GT by som považoval za veľmi náročné.

Realme GT 2 Pro
Realme GT 2 Pro | Zdroj: Android Authority

Motorola edge 30 pro

Motorola edge 30 pro síce nie je herným telefónom, no disponuje 144 Hz displejom, ktorý hráčom spraví radosť. Nuž, iba minimálny počet hier túto výhodu aj využije a skôr si ju užijete v samotnom používateľskom prostredí, ktorým je prakticky čistý Android 12 doplnený o užitočné funkcie navyše. Procesorom je Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Batéria má 4 800 mAh a podporuje maximálne 68 W nabíjanie.

Motorola edge 30 pro fotoaparat
Motorola edge 30 pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S22

Keď si trochu priplatíte, dostať môžete aj Samsung Galaxy S22, patriaci do aktuálnej vlajkovej série tohto juhokórejského giganta. Poteší dlhá softvérová podpora, veľmi kvalitná zostava fotoaparátov či nádherný displej. O výkon sa stará najnovší Exynos 2200, vyrábaný 4 nm technológiou.

Samsung Galaxy S22 displej
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V porovnaní s POCO F4 GT tu však máme len “smiešne” 25 W nabíjanie. Výdrž batérie vie byť v tomto prípade slabinou. Integrovaný akumulátor má predsa len kapacitu 3 700 mAh. Pre niekoho však bude výhodou menší displej a spraví tento kompromis.

Apple iPhone 13

Na záver predsa len spomeniem aj iPhone 13. Ten disponuje len 60 Hz displejom a 23 W nabíjaním, no jeho výkon, ktorý je zabezpečovaný čipom Apple A15 Bionic, zaručene rozbehne všetko, čo naň z AppStore vytiahnete a to aj o niekoľko rokov. Veď poznáme Apple a jeho skvelú optimalizáciu. Od POCO F4 GT má však dosť ďaleko, keďže iPhone to vôbec nehrá na nadupané papierové špecifikácie a špeciálne vlastnosti navyše.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Samsung Galaxy S22 UItra a iPhone 13 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

7.5

POCO F4 GT

POCO F4 GT je jedným z mojich najobľúbenejších telefónov, ktorý som mal tú česť recenzovať. To aj napriek tomu, že na smartfóne hry nehrám. Ide o skvelú voľbu aj pre nehráčov, no o priam výbornú práve pre hráčov, ktorí hľadajú zariadenie určené na hry a zároveň také, ktoré má schopnosti bežného smartfónu za cenu pohybujúcu sa v rozmedzí od 600 do 700 eur.

Slušné fotoaparáty, pekný displej, unikátny dizajn a rekordne rýchle nabíjanie nie sú vždy v kategórii herných zariadení samozrejmosťou. POCO F4 GT je skutočne všestranný telefón, ktorý prináša zopár vlastností vlajkových lodí a kombinuje ich s hráčskymi bonusmi, ktoré spravia radosť aj bežnému používateľovi.

Vyzdvihnúť by som chcel aj kvalitný vibračný motorček, ktorý pridáva k skvelému pocitu z používania. Kúpu tejto novinky musím jednoznačne odporučiť, aj keď má svoje muchy. Konkurencia prinesie pravdepodobne lepšiu výbavu fotoaparátov a stabilnejšiu výdrž batérie. Na druhú stranu, ktorý iný telefón nabijete z 0 % na 100 % v priebehu 17 minút?

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Rekordne rýchle nabíjanie
  • Vysoký výkon
  • Herné \"zlepšováky\"
  • Unikátny dizajn
  • Na herný telefón dobré fotoaparáty
  • Nabíjačka v balení

  • Premenlivá výdrž batérie
  • Konkurencia má lepšie displeje
  • Zahrievanie
  • Pre niekoho možno vyššia cena
13.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+