MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Veľký a pekný

Huawei Mate 20 Lite ponúka 6,3″ s rozlíšením 1080 x 2340 px. To sú hodnoty, za ktoré by sa nehanbila ani vlajková loď a ani v ostatných stránkach telefón veľmi nezaostáva aj za dvojnásobne drahšími zariadeniami. Displej je pekný, farebný a dostatočne jasný na to, aby ste s ním vedeli pracovať aj na priamom slnku.

Ide o LCD panel s vynikajúcimi pozorovacími uhlami. Farby majú trochu studený nádych, ale veľmi nám to neprekážalo a navyše si ich môžete v nastaveniach upraviť podľa vlastných predstáv. Nám sa displej na telefóne veľmi pozdával. Iste, za tými najkrajšími AMOLED panelmi zaostáva, no v tejto triede zariadení ide o veľmi slušný priemer. Poteší aj pekné rozlíšenie a najmä veľkosť displeja, ktorá je ideálna na prácu s multimédiami či pracovnými dokumentami.

Výkon a pamäť: Krok vpred

Srdcom telefónu Huawei Mate 20 Lite je nový čip Kirin 710. Ten je postavený na novšej 12nm architektúre, čo prináša jednak vyšší výkon, ale zároveň aj nižšiu spotrebu energie ako staršie čipy od Huawei, ktoré sa používali v zariadeniach nižšej triedy. V prípade Huawei Mate 20 Lite pomáha aj RAM s kapacitou 4 GB a vnútorná pamäť s kapacitou 64 GB.

Táto zostava funguje spolu veľmi dobre. V prípade samotného procesoru je vidieť skutočne veľký krok vpred. Týka sa to najmä reakcií systému a spúšťania aplikácií a prepínania medzi nimi. Reakcie sú naozaj veľmi rýchle a je cítiť hrubý výkon, ktorý spoľahlivo a rýchlo otvára aj náročnejšie aplikácie a aj sa medzi nimi prepína. Systém je už tradične odladený výborne a nestretli sme sa tak so žiadnymi zaváhaniami či zaseknutiami.

S telefónom si zahráte aj náročnejšie moderné hry. PUBG Mobile nám bežalo na druhom najvyššom možnom nastavení grafiky a všetko fungovalo ako malo. Z času na čas sme postrehli pokles FPS, ale nestretli sme sa ani s prehrievaním a ani väčšími problémami.

Čo sa týka vnútornej pamäte, 64 GB ROM je možné rozšíriť prostredníctvom microSD karty v hybridnom slote. Na strednú triedu ide o veľmi slušnú hodnotu, veď ešte nedávno nemali toľko pamäte ani vlajkové lode. Po stránke výkonu sme sa tak dočkali presne toho, čo sme očakávali a výrobca nám pribalil ešte aj niečo navyše. Naozaj nemáme žiadne námietky.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.9.2018
 • mrktN

  podporuje bezdrotove nabijanie?

  • Dobry den, podla nasich informacii tuto technologiu nepodporuje.

 • Peter

  Pozor, pozor pri rozhodovaní či kúpite tento model od Huawei. Telefón má od výroby neopraviteľnú chybu hardvéru. Telefón nespolupracuje so žiadnymi Micro SD kartami a vyhadzuje chybu poškodenej karty, samočinne sa prepne na vnútornú pamäť! Je to odskúšané na štyroch zariadeniach a s rôznymi kartami, chyba sa neustále opakuje. Keďže sme na túto chybu upozornili Huawei, vyhovorili sa, že na tom pracujú a chybu odstránia aktualizáciou, alebo máme dať telefóny do servisu, no je to zavádzanie, nakoľko tento problém aktualizáciou neodstránia a so servisu vám príde telefón s tou istou chybou! Pozreli sme sa na fóra v Európe a čuduj sa svete tento problém tam tiež riešia už od minulého roka, viď. stránku : https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-lite-all-sd-cards-appear-as-damaged-680/index2.html
  Kto nechce rozšíriť pamäť o SD kartu, tak možno mu tento model bude vyhovovať, ale ak mám kúpiť telefón za cenu do 300 €, tento musí fungovať bezchybne!
  Zhrnutie, Huawei sa tvári aká je to super značka, no veru nie je, keď pustí z výroby šmejd!

+