MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Bežec na dlhé trate

Nový vlajkový model spoločnosti Asus zatiaľ neponúkol žiaden výrazný nedostatok. No a ten, našťastie, nenájdeme ani vo výdrži batérie, ktorá je vyslovene excelentná. Zenfone 6 nám na jedno nabitie zakaždým vydržal celé dva dni, pričom sme ho počas týchto dvoch dní vôbec nešetrili. Pohybovali sme sa prevažne vonku, čo znamená, že jas displeja bol na úplnom maxime. K tomu sme mali celý čas zapnuté dáta a prehliadali sme internet aj sociálne siete.

Dokonca ani v prípade, že sme si zahrali nejakú tú hru, sme sa nemuseli k nabíjačke ponáhľať veľmi skoro. Je to spôsobené najmä tým, že v útrobách zariadenia sa skrýva obrovský 5000 mAh akumulátor. K tomu sa tiež dostalo na úsporný procesor, ktorý v pokojnom stave míňa minimálne množstvo energie. Čerešničkou na torte je potom rýchle nabíjanie s výstupom až 18 W. S jeho pomocou nabijete tento telefón z nuly na 100 % už pod 100 minút.

Asus Zenfone 6: Záverečné hodnotenie

Dnes nie je vôbec ľahké nájsť kvalitný telefón s dobrými parametrami a ľudovou cenou – to sme načrtli už v samom úvode. Treba ale povedať, že Asus Zenfone 6 takým telefónom rozhodne je a hoci sa teda predáva “len” za 499 €, v očiach spotrebiteľov by mal byť práve kvôli tomu omnoho cennejší. Ponúkne vám v zásade všetko to, čo vám ponúknu drahšie zariadenia konkurencie. V priamom porovnaní s nimi Asus jemne stráca kvalitou displeja, no všetko vynahrádza svojim otočným foťákom. Navyše vás poteší rýchlymi reakciami, stabilitou systému a v neposlednom rade aj extrémne dlhou výdržou na jedno nabitie. Aj vďaka tomu mu titul “nový zabijak vlajkových lodí” právom patrí.

8.5

Asus Zenfone 6

Spoločnosť Asus berie v segmente smartfónov svoju konkurenciu útokom. Robí to prostredníctvom svojho nového vlajkového modelu, ktorý nesie označenie Asus Zenfone 6. Ten je nielen skvelo vybavený, ešte k tomu ponúka aj otočný mechanizmus, na ktorom je umiestnený hlavný fotoaparát. Z radu však tento smartfón vystupuje aj svojou cenou. Za necelých 500 € totiž ide o jeden z najlepších telefónov súčasnosti.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Minimálne rámiky
  • Otočný fotoaparát
  • Veľká batéria
  • Odladený systém
  • Cena

  • IPS displej
20.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+