MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: 180°

Z konštrukčného hľadiska sme si fotoaparát v smartfóne Asus Zenfone 6 už predstavili. Ešte sme si však nepovedali, čo konkrétne sa skrýva v jeho otočnom module. Sú v ňom umiestnené dva snímače, a to hlavný 48 MPx s clonou f/1.8 a 13 MPx širokouhlý s clonou f/2.4. K tomuto sa pridáva aj PDAF zaostrovanie a gyro-EIS stabilizácia. Kombinácii týchto parametrov vďačí Asus Zenfone 6 za vytváranie veľmi kvalitných fotiek, ale aj videí.

Fotografie z oboch snímačov sa pýšia najmä zaujímavým podaním farieb a vyvážením bielej. Tieto dva detaily odlišujú Zenfone 6 od zvyšku konkurencie a už voľným okom by ste medzi nimi dokázali nájsť nejaké tie rozdiely. Okrem toho sa ale táto novinka nemusí hanbiť ani za dynamický rozsah, ktorý sa dokáže vyrovnať aj s tou drahšou konkurenciou. Pravdou ale je, že dynamický rozsah širokouhlého snímača je na tom o čosi horšie. Inak sú ale zábery aj krásne ostré a majú kopec detailov.

Pozitívne je, že väčšina z týchto dobrých vlastností sa nevytráca ani v prípade záberov vytváraných v horších svetelných podmienkach. Vo veľkej tme sa síce pridáva mierna porcia digitálneho šumu, čím sa zase strácajú niektoré detaily, no tomu sa úplne vyhnúť jednoducho nedá. Áno, top-end konkurencia fotí v noci lepšie, ale top-end konkurencia stojí oveľa viac peňazí.

No a hoci si konkurencia pýta za svoje vlajkové lode viac, v jednom aspekte je v porovnaní s modelom Zenfone 6 výrazne pozadu. Reč je o prednom fotoaparáte. Ako už bolo spomenuté, vďaka otočnému modulu dokáže novinka spoločnosti Asus produkovať rovnako kvalitné selfie snímky ako tie klasické. Bez akýchkoľvek pochýb teda ide momentálne o kráľa selfiečok. Otočný modul sa však dá využiť aj inak a môžete sa s ním doslova vyhrať.

Pomocou tlačidiel hlasitosti ho totiž možno polohovať, a to od 0 po celých 180°. Vďaka tomu môžete vytvoriť snímky z úplne inej perspektívy a prakticky takto dokážete pohodlne fotiť veci, ktoré by ste s iným smartfónom odfotili len ťažko. Otočný modul vám tiež umožní vytvárať panorámu bez toho, aby ste museli manuálne otáčať telefón. Toto ale nie vždy funguje dobre a pre uspokojivý výsledok vám odporúčame podoprieť smartfón zo spodu nech sa vyhnete neželaným otrasom.

Čo sa týka videa, tu platí to isté, čo platí pri fotografiách. Asus Zenfone 6 je kráľom selfie videa, keďže ho dokáže nahrávať v 4K rozlíšení pri 60 fps. Toto video je navyše veľmi kvalitné a ak točíte vlogy, s týmto telefónom ich natočíte lepšie ako kedykoľvek predtým. Preostrovanie je rýchle a presné, pričom stabilizácia funguje vynikajúco.

Konektivita: Nič dôležité nechýba

Žiadne výraznejšie nedostatky nie sú prítomné ani v oblasti konektivity. Asus Zenfone 6 vás tak poteší všetkými možnými druhmi pripojenia, aké by ste v smartfóne z roku 2019 mohli očakávať. Samozrejmosťou je podpora všetkých na Slovensku využívaných LTE frekvencií. Nezabudlo sa však ani na integráciu Wi-Fi s podporou dual-band ši Wi-Fi Direct, ale ani na technológiu Bluetooth, ktorá je k dispozícii vo verzii 5.0.

Majitelia tohto smartfónu sa navyše vďaka podpore GPS spolu s A-GPS, GLONASS a BDS tak ľahko nestratia. Integrovaný NFC čip im tiež umožní uskutočňovať bezkontaktné platby a potešiť môže aj podpora FM rádia. S príjmom a stabilitou či už mobilného alebo GPS signálu nie je žiaden problém a všetko funguje presne tak, ako má. Zameranie GPS súradníc je rýchle a presné a kvalita hovoru je ukážková.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
20.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+