MojAndroid

Zdalo by sa, že epidémia koronavírusu spomalí hlavne čínskych výrobcov smartfónov. Pravdou ale je, že sa to nedeje ani pri predstavovaní nových modelov a ani pri aktualizáciách starých modelov. Najaktívnejšou je bez prekvapenia spoločnosť Xiaomi, ale na päty jej šľape aj značka Realme. Tá teraz podľa portálu XDA-developers aktualizuje modely Realme X2 a Realme X2 Pro na systém Android 10.

Realme X2 Realme X2 Pro aktualizácia

Okrem systému Android 10 aj nová nadstavba Realme UI

Napriek podobnému značeniu a rovnakému času uvedenia na trh sú modely Realme X2 a Realme X2 Pro rozdielne triedy smartfónov. Realme X2 je modelom strednej triedy s čipsetom Qualcomm Snapdragon 730G. Naproti tomu Realme X2 Pro je vlajkovou loďou so špičkovým čipsetom Qualcomm Snapdragon 855+. Spája ich ale to, že prišli na trh so systémom Android 9.0 Pie a s grafickou nadstavbou Color OS 6.1. A práve tá je v aktualizácii na systém Android 10 nahradená novou nadstavbou Realme UI.

Aktualizácia pre Realme X2 Pro sa dá nainštalovať aj manuálne

Aktualizácia je zatiaľ dostupná na indickom trhu formou OTA. V prípade modelu Realme X2 Pro si ju ale môžete stiahnuť a nainštalovať aj manuálne. Aktualizácia prináša všetky nové funkcie systému Android 10. Tými najvýraznejšími sú tmavý režim v rámci celého systému, nové navigačné gestaá alebo nové možnosti udeľovania lokalizačných povolení aplikáciam tretích strán. Nadstavba Realme UI pridáva grafiku, animácie, ikonky alebo aplikácie známe z nadstavby Color OS 7. Tú využívajú smartfóny spoločnosti Oppo, ktorej samostatná značka Realme patrí.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy A71: Pripomína modelový rad Galaxy Note
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+